آشنایی با اصول پارک خودرو دنده اتوماتیک

به گزارش مجله پزشکی، هنگام پارک کردن خودرو های دنده اتوماتیک باید اصولی رعایت گردد در غیر این صورت ممکن است جعبه دنده دچار آسیب گردد.

آشنایی با اصول پارک خودرو دنده اتوماتیک

به گزارش ، هنگامی که قصد توقف و پارک کردن با خودرو دنده اتوماتیک را داریم، باید اصولی را رعایت کرد؛ در غیر این صورت ممکن است جعبه دنده دچار آسیب گردد که بعضی از رانندگان به این موضوع توجهی ندارند.

در هنگام پارک کردن با یک خودرو دارای گیربکس اتوماتیک، باید ابتدا اجازه دهید خودرو به طور کامل متوقف گردد، سپس دنده را در شرایط خلاص (N) قرار دهید.

پس از این کار ابتدا باید ترمز دستی را بکشید تا خودرو بدون حرکت باقی بماند و بعد از آن دنده را بر روی حالت پارک (P) قرار دهید.

گفتنی است که بعضی از رانندگان پس از ایست کامل دنده را از حالت درایو (D) مستقیما بر روی حالت (P) قرار می دهند و بعد از آن به سراغ ترمز دستی می فرایند.

اگر در سربالایی و سرپایینی اینگونه عمل کنیم، پس از تعویض دنده به حالت پارک و برداشتن پا از روی پدال ترمز، یک صدای تقه به گوش می رسد. این صدا نشانه خوبی نیست و در بلند مدت موجب آسیب های جدی گیربکس خودرو می گردد.

همچنین اگر مدت زمان چراغ قرمز کمتر از یک دقیقه بود توصیه می گردد که تا اتمام زمان چراغ قرمز پا را بر روی ترمز قرار دهید، اما اگر این زمان طولانی تر از یک دقیقه است، توصیه می گردد که دنده را در حالت خلاص قرار داده و ترمز دستی را فعال کنید.

بسیاری از رانندگان برای توقف پشت چراغ قرمز، بدون انجام مراحل قبل، دنده مستقیما را بر روی حالت P قرار می دهند که این کار به دلیل ایجاد آسیب های جدی به گیربکس توصیه نمی گردد.

منبع: میزان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 295

به "آشنایی با اصول پارک خودرو دنده اتوماتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با اصول پارک خودرو دنده اتوماتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید