آغاز اصلاح و جایگزین موتورسیکلت های فرسوده از سوی وزارت نیرو، برقی کردن 3 هزار دستگاه موتورسیکلت

به گزارش مجله پزشکی، وزیر نیرو از آغاز اصلاح و جایگزینی موتورسیکلت های فرسوده خبر داد و گفت: برقی کردن 3 هزار دستگاه موتورسیکلت در دستور کار است که تا سال آینده این برنامه اجرایی خواهد شد.

آغاز اصلاح و جایگزین موتورسیکلت های فرسوده از سوی وزارت نیرو، برقی کردن 3 هزار دستگاه موتورسیکلت

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، رضا اردکانیان در حاشیه مراسم رونمایی از موتورسیکلت های برقی گروه عملیاتی برق توزیع تهران بزرگ با اشاره به اینکه وزارت نیرو اصلاح و جایگزینی موتورسیکلت های فرسوده را شروع کرده است، گفت: طبق برنامه قرار است تا سال آینده 3 هزار دستگاه موتورسیکلت توسط شرکت توزیع تهران بزرگ جایگزین شود.

وی افزود: سازمان های مسئول در هیأت وزیران در خصوص موضوع آلاینده ها و نقش موتورسیکلت های فرسوده در بالا بردن آلودگی هوا توضیحاتی ارائه کرده بودم بنابراین طبق برخی گزارش ها موتورسیکلت هایی که شبانه روز حدود 200 کیلومتر کار می کنند یکی از منابع مهم تولید و انتشار آلاینده هستند به طوری که حداقل تا 12 برابر اتومبیل ها در تولید آلایندگی سهم دارند.

وزیر نیرو گفت: تعداد این موتورسیکلت ها در کشور حدود 10 میلیون دستگاه اعلام می شود پس باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم تا با توجیه اقتصادی موجود نسبت به اصلاح این موتورسیکلت ها عمل کنیم.

اردکانیان ادامه داد: هماهنگی هایی با سازندگان موتورسیکلت ها اجرا شده و کار تبدیل موتورسیکلت های موجود به برقی و نیز ساخت موتورسیکلت های برقی در کشور توجیه اقتصادی بالایی دارد. پس امیدواریم این اقدام بتواند سهم خوبی در کاهش آلودگی شهر های بزرگ داشته باشد.

به گفته وی، در شرکت توزیع برق تهران بزرگ و با همکاری دیگر شرکت های توزیع این اقدام را شروع کرده اند به طوری که چهار هزار دستگاه در برنامه است که برای سال آینده این کار توسعه یابد.

اردکانیان اظهار امیدواری کرد که با همکاری وزارت صنعت، سیستم بانکی و شهرداری ها برای در اختیار قرار دادن زمین مورد نیاز برای استقرار جایگاه های شارژ قدم بلندی در جهت افزایش تاب آوری شهر های بزرگ برداشته شود.

وی گفت: سازندگان می توانند با رعایت قانون حمایت از تولید ساخت داخل از ظرفیت های داخلی به خوبی استفاده کنند.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه قطعاً اقدامات اینچنینی در شروع ممکن است مسئولیت هایی ایجاد کند، گفت: با توجه به صرفه جویی هایی که در کاهش مصرف بنزین برای موتورسیکلت ها وجود دارد و امکان خوبی که برای صادرات بنزین صرفه جویی شده فراهم است این موضوع یک موضوع کاملاً موجهی خواهد بود.

اردکانیان ادامه داد: شرکت های توانیر و توزیع برق و پژوهشگاه نیرو می توانند از تمام امکانات خود استفاده کنند تا دامنه این کار هرچه زودتر وسیع شود که نه تنها سازمان های دولتی بلکه مردم نیز از منافع آن بهره مند شوند.

به گفته وی، هر سال هر دارنده موتورسیکلت 5 میلیون تومان می تواند صرفه جویی در هزینه سوخت خود داشته باشد که طبیعتاً می تواند این اقدام را انجام دهد تا هم در سلامت خود و هم هموطنان و خانواده نقش مؤثری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 180

به "آغاز اصلاح و جایگزین موتورسیکلت های فرسوده از سوی وزارت نیرو، برقی کردن 3 هزار دستگاه موتورسیکلت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز اصلاح و جایگزین موتورسیکلت های فرسوده از سوی وزارت نیرو، برقی کردن 3 هزار دستگاه موتورسیکلت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید