شروع فاجعه بهمن های سنگین کوه های هیمالیا در شمال پاکستان؛ 15 نفر دیگر کشته شدند

به گزارش مجله پزشکی، به دنبال بارش بی سابقه برف در تمام پاکستان و به خصوص مناطق شمالی این کشور بهمن های سنگین و عظیم کوه های هیمالیا و قراقرم نیز شروع شد.

شروع فاجعه بهمن های سنگین کوه های هیمالیا در شمال پاکستان؛ 15 نفر دیگر کشته شدند

به گزارش دفتر منطقه ای مجله پزشکی به نقل از داون نیوز؛ قرار دریافت مناطق شمالی پاکستان در ارتفاعات هیمالیا و قراقرم بارش مداوم برف را به فاجعه ای دردناک برای ساکنان گلگیت بلتستان تبدیل نموده است.

پس از بارش بی سابقه برف در تمام پاکستان و به خصوص مناطق شمالی این کشور بهمن های سنگین و عظیم کوه های هیمالیا و قراقرم نیز شروع شد.از روز گذشته ریزش مداوم بهمن ارتباط حداقل 700 روستای منطقه را با دیگر نقاط دنیا به کلی قطع نموده است.

همچنین سقوط بهمن باعث کشته شدن حداقل 15 روستایی شده است و عملیات نیروهای ارتش برای نجات سایر حادثه دیدگان همچنان ادامه دارد.

گزارش ها حاکی است سقوط بهمن حتی حین امداد رسانی به مردم روستایی نیز ادامه پیدا کرد و باعث کشته شدن 5 نفر از نیروهای ارتش پاکستان شد.

گفته می گردد بسته شدن مسیرهای زمینی امداد رسانی و حمل نقل به بلتستان باعث بروز مسائل بسیاری برای مردم این منطقه شده است.

کمبود آذوقه و مواد خوردنی پس از بسته شدن مسیرهای مواصلاتی یکی از مسائلی است که دائما مردم مناطق شمالی پاکستان با آن روبرو هستند.

عملیات امدادرسانی به حادثه دیدگان در مناطق مختلف پاکستان همچنان ادامه دارد و تیم های مختلف ارتش در حال خارج کردن اجساد از زیر توده های برف هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 152

به "شروع فاجعه بهمن های سنگین کوه های هیمالیا در شمال پاکستان؛ 15 نفر دیگر کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فاجعه بهمن های سنگین کوه های هیمالیا در شمال پاکستان؛ 15 نفر دیگر کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید