آموزش با بیل گیتس در پروازهای آلاسکا ایرلاینز

به گزارش مجله پزشکی، ایرلاین آلاسکا در قراردادی با وب سایت Code.ir تصمیم به ارائه آموزش کامپیوتر در قالب ویدیوهای کوتاه در طول پروازهایش کرده است. این آموزش مخصوص بچه ها و بزرگ سالان است و بیل گیتس در این ویدیوها به افراد آموزش می دهد.

آموزش با بیل گیتس در پروازهای آلاسکا ایرلاینز

فرض کنید در طول پرواز سه الی چهارساعته خود، هزاران نکته تازه بیاموزید و در رابطه با مسئله ای اطلاعاتی به دست بیاورید که قبل از سوارشدن به هواپیما هیچ اطلاعاتی در مورد آن نداشته اید.

این طرح، یکی از طرح های خوب ایرلاین آلاسکا است که در ماه آوریل بررسی آن شروع شده است. طرح اولیه این ایده، با همکاری وب سایت Code.ir و ایرلاین آمریکایی مطرح شده است. ویدیوهای آموزشی در قالبی ساده و کوتاه، حدود 6 دقیقه ارائه می شود و در طول این ویدیوها موضوعاتی نظیر کامپیوتر چگونه کار می کند؟ و بسیاری موضوعات دیگر بررسی می شود. بیل گیتس در طول این ویدیو آموزشی کوتاه، تجربیات خود را با مسافران به اشتراک می گذارد.

در این ویدیوها علاوه بر آموزش نحوه عملکرد کامپیوتر، مسائلی نظیر نقش حافظه، عملکرد CPU و مسائل دیگر مطرح می شود. علاوه بر حضور بیل گیتس در این ویدیوها، بزرگان دیگر عرصه تکنولوژی نظیر طراح سابق اپل و طراح ایکس باکس هم صحبت هایی کرده اند.

وب سایت Code.ir در زمینه آموزش تکنولوژی به بچه ها فعالیت دارد و تا به امروز آموزش های بسیار خوبی از این مجموعه ارائه شده که در عین کارآمدی بسیار ساده بوده اند. هادی پرتویی، بنیان گذار و مدیرعامل Code.ir در رابطه با این همکاری و نمایش ویدیوهای آموزشی در هواپیما به این موضوع اشاره کرده که آموزش های ساده Code.ir برای بزرگ سالان و بچه ها به یک اندازه مفید خواهد بود و هر دو طیف سنی به خوبی نکات موردنظر را از ویدیوهای آموزشی دریافت می کنند.

پرتویی به این موضوع هم اشاره کرده که ارائه فیلم های آموزشی در کشتی، از برنامه های دیگر این مجموعه است.

Code.ir راهی آسان و سریع برای یادگیری تکنولوژی است و حالا در هر پرواز مسافران هم از تجربیات آموختن بهره مند می شوند. شرکت های هوایی مستقر در سیاتل در این پروژه همکاری دارند و در پروازهایشان ویدیو آموزشی اینترنت چگونه عمل می کند؟ را نمایش می دهند.

ویدیوهای آموزشی کوتاه ارائه شده از طریق وب سایت Code.ir در یوتیوب قرار گرفته است و همه افراد می توانند از آن استفاده کنند.

منبع: کجارو / geekwire.com
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1368

به "آموزش با بیل گیتس در پروازهای آلاسکا ایرلاینز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش با بیل گیتس در پروازهای آلاسکا ایرلاینز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید