اعلام آتش بس 3 روزه طالبان به مناسبت عید فطر در افغانستان

به گزارش مجله پزشکی، رهبر طالبان با اعلام آتش بس 3 روزه به مناسبت عید فطر از اعضای این گروه خواست تا از رفتن به مناطق تحت کنترل دولت در این مدت خودداری کنند.

اعلام آتش بس 3 روزه طالبان به مناسبت عید فطر در افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، رهبر طالبان با فاصله از پیام عیدانه خود در بیانیه ای جداگانه به مناسبت فرا رسیدن عید فطر 3 روز آتش بس سراسری خاطرنشان کرد.

در این بیانیه آمده است که برای ایجاد فضای امن و اعتماد برای مردم افغانستان به اعضای طالبان دستور داده شده تا از روز اول تا روز سوم عید فطر در تمام کشور حملات علیه نیروهای امنیتی و دفاعی افغان را متوقف کنند.

در این بیانیه همچنین به اعضای طالبان فرمان داده شد تا در مقابل تعرض یا حمله نیروهای افغان از خود و مناطق تحت کنترل خود نگهداری و دفاع کنند.

رهبر طالبان همچنین به اعضای این گروه دستور می دهد تا در مدت مذکور به مناطق تحت کنترل دولت نروند و از آمدن افراد وابسته به دولت نیز به مناطق تحت کنترل خود جلوگیری کنند.

گفتنی است که نخستین بار رئیس جمهور افغانستان در سال 1397 از 27 رمضان تا پنجم عید فطر را آتش بس خاطرنشان کرد سپس در واکنش به آن، طالبان نیز برای 3 روز آتش بس کرد.

سال گذشته نیز گروه طالبان به مناسبت عید قربان 3 روز آتش بس خاطرنشان کرد که دولت افغانستان نیز در آن مدت از نیروهای امنیتی و دفاعی خواست تا بطور همزمان آتش بس را رعایت کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1044

به "اعلام آتش بس 3 روزه طالبان به مناسبت عید فطر در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آتش بس 3 روزه طالبان به مناسبت عید فطر در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید