افزایش مبتلایان به کرونا در کرمان به 77 نفر رسید

به گزارش مجله پزشکی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آخرین شرایط شیوع کرونا در کرمان را تشریح کرد و گفت: براساس نتایج آزمایشگاهی، جواب قطعی 12 مورد در کرمان مثبت اعلام شد که بر این اساس تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در سطح استان به 77 نفر رسید.

افزایش مبتلایان به کرونا در کرمان به 77 نفر رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر مهدی شفیعی گفت: اگر اپیدمی بیماری کوید 19 را به لحاظ علمی رصد کنیم، راستا درستی که وزارت بهداشت حدس زده بود، نمایان شده است که نشان می دهد از این پس مردم باید توصیه های بهداشتی و اجتماعی را جدی تر بگیرند.

مدیر گروه بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان نمود: 2 مورد در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، یک مورد در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بم و بقیه موارد در بیمارستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان بوده که در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان یک مورد مربوط به شهرستان زرند، یک مورد مربوطه به شهربابک و بقیه موارد مربوط به بیمارستان های شهر کرمان بود.

شفیعی ادامه داد: از این 12 نفر، 6 مورد خانم و 6 مورد آقا (با میانگین سنی بالای 65 سال) بوده اند.

او گفت: یکی از بیماران مبتلا به کرونا، فرزند یکی دیگر از بیماران قبلی ما بوده است که در بیمارستان ها بستری شده بودند ضمن آن که از یک خانواده 4 نفری جواب آزمایش 3 نفر مثبت اعلام شده است که منشا شیوع این بیماری در این خانواده از شخصی بوده که در گذشته به شهر قم سفر نموده بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان نمود: یک مورد دیگر بیماری بوده که نسبت فامیلی با یکی دیگر از بیماران مبتلا به کرونا داشته و در رفت و آمد و دید و بازدید با این خانواده بوده است.

او اضافه کرد: بحث فاصله گذاری اجتماعی و خودداری کردن از برگزاری مهمانی ها و حضور در تجمعات و رعایت آداب عطسه و سرفه کاملا در کیس های جدید مشهود است و باید از این پس حتی در خانه نیز به نکات ریز بهداشتی توجه داشت.

شفیعی اظهار کرد: گردش ویروس در جامعه راه افتاده و شاید محیط خانه نیز دیگر امن نباشد، اگر ترددها افزایش پیدا کند. رد پای سفر همچنان در بین بیماران کرمانی وجود دارد.

مدیر گروه بیماری های واگیردار دانشگاه علوم پزشکی کرمان توضیح داد: آنچه که به نظر می رسد، رویکرد کشورها بسته به ظرفیت بهداشت و درمانی و قوانین آن کشور متفاوت خواهد بود و سازمان جهانی بهداشت، پاندمی کرونا را در جهان اعلام نموده و بیماری کرونا جهانی شده است.

شفیعی ادامه داد: در استان شرایط عادی نداریم و شرایط بحرانی و اضطراری را اعلام نموده ایم. شاید اقدامات ما در سطح جامعه نمود ندارد اما در سطح دستگاه ها بسیار مشهود است و حتی اکنون به وسیله خودروها در سطح شهر هشدارها را اعلام می کنیم.

مدیرگروه بیمارهای واگیردار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: از ابتدای اپیدمی ویروس کووید 19 تا آدینه، 23 اسفندماه، 859 نفر بیمار تنفسی به بیمارستان های استان مراجعه کردند که از این تعداد 407 نفر مشکوک ابتلا به ویروس کرونا بودند. در این مدت حجم نمونه های گرفته شده از افراد 466 مورد بوده که جواب آزمایش قطعی 77 مورد مثبت و 389 مورد منفی بوده است. همچنین در این مدت نیز 19 مورد ابتلا به ویروس کرونا با حال عمومی خوب از بیمارستان های استان ترخیص شده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 263

به "افزایش مبتلایان به کرونا در کرمان به 77 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش مبتلایان به کرونا در کرمان به 77 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید