افزایش 3 برابری صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه در سال 2019

به گزارش مجله پزشکی، دولت آلمان در پاسخ به سوال فراکسیون حزب چپ مجلس این کشور از افزایش 3 برابری مجوزهای صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه در سال 2019 اطلاع داد.

افزایش 3 برابری صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه در سال 2019

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله پزشکی به نقل از نشریه فوکوس آلمان، دولت آلمان در سال 2019 مجوز صادرات تسلیحاتی به مبلغ حدود 31.6 میلیون یورو به ترکیه تصویب نموده است که سه برابر مجوزهای صادرات تسلیحات به این کشور در سال قبل از آن بوده است.

بعد از حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه مجوزهای صادرات تسلیحات به این کشور به میزان قابل توجهی کاهش داشت اما کاملا متوقف نشد.

نشریه فوکوس آلمان این خبر را با استناد به پاسخ وزارت امور خارجه آلمان به درخواست فراکسیون حزب چپ این کشور منتشر نموده است.

بر این اساس در سال 2018 دولت آلمان 58 مورد مجوز صادرات تسلیحات به ارزش حدود 12.9 میلیون یورو برای ترکیه تصویب کرد، اما در سال گذشته 187 مورد مجوز صادرات تسلیحات به ارزش 31.6 میلیون یورو از طرف آلمان برای ترکیه تصویب شد.

بعد از شروع حملات ترکیه به شمال سوریه در تاریخ 9 اکتبر سال گذشته هم صادرات آلمان به ترکیه همچنان ادامه داشت و در سه ماهه پایانی سال گذشته 5 مجوز صادرات تسلیحات به ارزش 3.1 میلیون یورو به ترکیه تصویب شد.

این در حالی است که دولت آلمان بعد از حمله ترکیه به سوریه تصمیم گرفت هیچ گونه ارسال تسلیحات به این کشور که می توانست در جنگ سوریه مورد استفاده قرار گیرد را نداشته باشد. دولت آلمان حمله ترکیه به شمال سوریه را نقض قوانین بین المللی ارزیابی نموده است.

سویم داگدلان از نمایندگان حزب چپ مجلس آلمان تداوم ارسال تسلیحات به ترکیه از طرف دولت آلمان را غیر مسئولانه ارزیابی نموده و خواهان توقف کامل صادرات تسلیحات به این کشور شد.

وی توضیح داد: سیاست صادرات تسلیحات آلمان برای تمام منطقه فاجعه بار است و همیشه دلایل پناهندگی بیشتری را ایجاد می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 236

به "افزایش 3 برابری صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه در سال 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 3 برابری صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه در سال 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید