انتقاد تند وزیر دفاع آلمان از روسیه

به گزارش مجله پزشکی، وزیر دفاع آلمان با ادعای تهدید آمیز بودن تحرکات نظامی روسیه در اروپا گفت، رویکرد روسیه برای اعتماد سازی مناسب نیست.

انتقاد تند وزیر دفاع آلمان از روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر دفاع آلمان شنبه از روسیه با ادعای تهدید مستقیم و خاص علیه امنیت اروپا انتقاد کرد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی آنگرت کرامپکارنباوئر که در بنیاد محافظه کارکنراد-آدنوئر در شهر کوئنیگسبراون در جنوب آلمان حضور داشت، گفت: تقویت قوای نظامی روسیه در بخش میانی اروپا تهدیدهای واقعی ایجاد نموده است.

وی اضافه کرد: کسی که به این موضوع اشاره کند، یک ضد روس نیست. هر کسی که به این موضوع اشاره می نماید، یک واقعیت مهم سیاسی را رفع می نماید و اقدامات پیشگیرانه فعالی را برای کشور ما و اروپا انجام می دهد.

وزیر دفاع آلمان، مسکو را متهم کرد که موشک هایی مستقر نموده که می توانند به آلمان برسند. وی گفت:این اتفاق با نقض معاهدات کنونی کنترل تسلیحاتی است.

روسیه در سال 2018 استقرار موشک های اسکندر را با برد 500 کیلومتر (310 مایل) در کالینینگراد منطقه بین لهستان، لیتوانی و دریای بالتیک تایید کرد .مسکودلیل این اقدام را به دلیل استقرار نیروهای ناتو در کشورهای بالتیک ذکر کرد.

کرامپ کارنباور درباره تحرک نیروهای روسیه در مرز با اوکراین، با ستایش از مواضع کی یف گفت: متاسفانه ، رویکرد روسیه برای اعتماد سازی مناسب نیست.

روسیه بارها آمریکا و ناتو را جنگ طلبی و استقرار نیرو در مرزهای خود در اروپا متهم نموده است. در تازه ترین تحول در این زمینه آمریکا و نروژ روز آدینه قراردادی را امضا کردند که به آمریکایی ها اجازه می دهد در خاک این کشور همسایه دریایی روسیه تأسیسات نظامی احداث کند. بر اساس این قرارداد، آمریکایی ها می توانند در سه پایگاه هوایی و دریایی نروژ تأسیساتی را احداث نمایند.

با این حال طرف نروژی توضیح داد، آمریکا نمی تواند به طور دائم در این کشور مستقر گردد و پایگاه مختص به خود را داشته باشد. این قرارداد پیش از اجرایی شدن باید به تصویب مجلس نروژ نیز برسد.

اواخر سال گذشته، بمب افکن های راهبری B-1 آمریکا برای اولین بار وارد نروژ شده و اقدام به برگزاری رزمایش کردند که با واکنش مسکو همراه شد.

در روزهای گذشته آمریکا و متحدانش همسو باهم از اوکراین حمایت نموده اند. در همین زمینه منابع خبری گزارش دادند یک فروند هواپیمای سی -130 نیروی هوایی آمریکا اخیرا در یک پایگاه هوایی در کی یف فرود آمد. گفته می گردد که این هواپیما تجهیزات و پرسنل نظامی برای یاری به ارتش اوکراین به همراه داشته است.

با این حال پنجشنبه شب گذشته پنتاگون از تصمیم خود برای اعزام دو ناوشکن آمریکایی به دریای سیاه در بحبوحه افزایش تنش میان اوکراین و روسیه، عقب نشینی کرد. اما به گفته کریستینا کوین سرپرست سفارت واشنگتن در کی یف، آمریکا امکان افزایش حضور نظامی خود در اوکراین را در صورت احتیاج مورد آنالیز قرار خواهد داد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 خرداد 1400 بروزرسانی: 7 خرداد 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1042

به "انتقاد تند وزیر دفاع آلمان از روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند وزیر دفاع آلمان از روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید