اپیدمی آنفلوانزا نخواهیم داشت، جزئیات مرحله سوم غربالگری

به گزارش مجله پزشکی، رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: سال جاری اپیدمی آنفلوانزا نخواهیم داشت.

اپیدمی آنفلوانزا نخواهیم داشت، جزئیات مرحله سوم غربالگری

به گزارش خبرنگاران، جعفر صادق تبریزی، گفت: اولویت های دریافت واکسن به مراکز بهداشتی درمانی در دستورالعمل ارسال شده که شامل اولویت اول زنان باردار، افراد دیالیزی، سالمندان، بیماران بدخیم، مراکز نگهداری معلولین و زندان ها هستند.

وی اضافه کرد: برای تمام همکارانی که در حوزه بهداشت و درمان در مواجهه با ویروس کرونا هستند، دستور تزریق صادر شده است و برای بقیه مردم که نیازمند واکسن هستند به مرور زمان تهیه می گردد.

رئیس مرکز مدیریت شبکه در خصوص اپیدمی آنفلوانزا در فصل سرد سال، گفت: سال جاری با وجود کرونا و دستورالعمل های بهداشتی ارائه شده به مردم شامل استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی، شستن مداوم دست ها، اپیدمی آنفلوانزا را نخواهیم داشت.

وی در خصوص مرحله سوم غربالگری، اضافه کرد: در این مرحله وظیفه اصلی ارائه خدمات به افراد جامانده است.

تبریزی با ابراز امیدواری برای اینکه در این مرحله بتوانیم به پوشش 95 تا 97 درصدی برسیم، هدف از مرحله سوم غربالگری را ارائه خدمات به مادران باردار، سالمندان و افرادی که به هر دلیل نتوانسته اند با ما مشارکت داشته باشند، مطرح کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 659

به "اپیدمی آنفلوانزا نخواهیم داشت، جزئیات مرحله سوم غربالگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپیدمی آنفلوانزا نخواهیم داشت، جزئیات مرحله سوم غربالگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید