بالاترین علت تصادفات مرکز مشخص شد

به گزارش مجله پزشکی، رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فرماندهی انتظامی تهران بزرگ (فاتب) گفت: بالاترین علت تصادفات با آمار 34 درصدی، مربوط به بی توجهی به جلو و حواس پرتی رانندگان است.

بالاترین علت تصادفات مرکز مشخص شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ احسان مومنی با اشاره به آنالیز آنالیز تصادفات سال 99 اضافه نمود: دومین علت حوادث رانندگی در خیابان ها و تقاطع ها مربوط به عدم رعایت حق تقدم عبور با 16 درصد و در بزرگراه ها عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطئمنه و سرعت غیرمجاز حدود 12 درصد است.

وی گفت: حدود 42 درصد متوفیان را عابران پیاده، 44 درصد متوفیان موتورسیکلت سواران و 14 درصد راننده و سرنشینان خودرو را شامل می شوند.

به گفته این مقام انتظامی، با توجه به رشد استفاده از موتورسیکلت از طریق شهروندان در سال 99 حدود هفت درصد نسبت به سال 98 تعداد متوفیان موتورسیکلت افزایش داشته است.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب مرکز بیان کرد: بیشترین ساعت وقوع حوادث رانندگی با آمار 26 درصدی در ساعت 20 الی 16 است و حدود 42 درصد در ساعات تاریکی هوا و شب به وقوع پیوسته است.

مومنی گفت: بالاترین سهم متوفیان حوادث رانندگی مربوط به منطقه چهار شهرداری تهران با 12 درصد از کل متوفیان و منطقه 15 شهرداری تهران با 9 درصد از کل متوفیان و منطقه 19 شهرداری تهران با هشت درصد از کل متوفیان است.

وی به منظور کاهش حوادث رانندگی و جلوگیری از وقوع حوادث ناگوار به کلیه کاربران ترافیک توصیه کرد: رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را سرلوحه خود قرار دهند به توصیه های ایمنی کارشناسان پلیس راهور توجه داشته باشند.

این مقام انتظامی بیان داشت: رانندگان موتورسیکلت حتماً در حین رانندگی از کلاه ایمنی استاندارد استفاده و از تردد در محور های بزرگراهی با توجه به سرعت زیاد وسایل نقلیه خودداری کنند.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب تاکید کرد: عابران پیاده از تردد و توقف در محور های بزرگراهی خودداری کرده و برای تردد از عرض معابر از پل های هوایی و گذرگاه های عابر پیاده استفاده کنند.

مومنی گفت: رانندگان وسایل نقلیه در حین رانندگی کاملاً به جلو توجه داشته باشند و از اقداماتی مانند استفاده از تلفن همراه، خوردن و آشامیدن و ... که باعث حواس پرتی می شود خودداری کنند تا شاهد وقوع حوادث دلخراشی در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1120

به "بالاترین علت تصادفات مرکز مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالاترین علت تصادفات مرکز مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید