بولتون: ترامپ به دنبال مذاکره با ایران و بازگشت به برجام است

به گزارش مجله پزشکی، جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی دولت ترامپ گفت اقدام نظامی ترامپ علیه ایران را امری بعید می داند همچنین ترامپ در فکر مذاکره و بازگشت به برجام است.

بولتون: ترامپ به دنبال مذاکره با ایران و بازگشت به برجام است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، بولتون در گفت وگویی تصویری با واشنگتن پست در خصوص برخی گزارش های رسانه ای ادعایی اخیر مبنی بر اینکه ترامپ گزینه حمله نظامی به ایران را بررسی کرده است، گفت: به گمانم این گزارش ها که او خواستار گزینه های (نظامی) شده بخشی از شیوه های نامشخص و دمدمی مزاجانه و ناآگاهانه اتخاذ تصمیم او است و چنین اقدامی اصلا محتمل نیست.

بولتون افزود: ممکن است ترامپ 30 روز دیگر در فکر مذاکره با ایران و بازگشت به توافق هسته ای برجام باشد.

مشاور امنیت ملی سابق ترامپ در خصوص مسائل انتخاباتی گفت: ترامپ بطور حتم با مساله شکست در انتخابات کنار نیامده است و برخی مشاوران بد سیاسی و حقوقی هم او را گمراه کرده اند و من نگرانم که او در 9 هفته آینده هنوز ممکن است خسارت هایی به کشور و دولت و حزب جمهوریخواه وارد کند.

بولتون همچنین روز یکشنبه نیز در گفت وگو با شبکه خبری ای بی سی نیوز ضمن اعلام باخت ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، درباره حواشی انتخابات و به خیابان آمدن طرفداران ترامپ اظهار کرد: فکر می کنم برای رهبران حزب جمهوری خواه بسیار مهم است که به رای دهندگان ما، که آنگونه که دموکرات ها فکر می کنند، احمق نیستند، توضیح دهند که در واقع ترامپ در انتخابات باخته است و ادعاهای وی درباره تقلب در انتخابات بی اساس است.

ترامپ هم در واکنش به اظهارات بولتون با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود نوشت: جان بولتون یکی از کندذهن ترین افراد در دولت بود. ترامپ همچنین بولتون را فردی عبوس، ساکت و احمق توصیف کرد و گفت: او هیچ چیزی به امنیت ملی اضافه نکرد و فقط می گفت: بیایید جنگ کنیم!

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 738

به "بولتون: ترامپ به دنبال مذاکره با ایران و بازگشت به برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون: ترامپ به دنبال مذاکره با ایران و بازگشت به برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید