تابش: در اجلاس اوپک با تمدید کاهش فراوری نفت برای مدت 9ماه موافقت شد

به گزارش مجله پزشکی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مهمترین دستاورد اجلاس اخیر اوپک را تمدید توافق قبلی اوپک مبنی بر کاهش فراوری نفت برای 9ماه با حفظ سهمیه ایران مطرح نمود.

تابش: در اجلاس اوپک با تمدید کاهش فراوری نفت برای مدت 9ماه موافقت شد

محمدرضا تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه که در یکصدوهفتاد و دومین اجلاس اوپک به سرپرستی وزیر نفت شرکت نموده بود در گفت وگو با مجله پزشکی با اشاره به دستاوردهای این سفر گفت: مهمترین دستاورد اجلاس اوپک با غیر اوپکی ها موافقت در راستای تمدید توافق قبلی مبنی بر کاهش فراوری نفت با حفظ سهمیه فراوری ایران برای 9ماه است.

وی گفت: در این سفر مهندس زنگنه با شرکت های توتال فرانسوی، لوک اویل روسی و گس پروم روسی دیدار ها و مذاکراتی مثبت و خوبی داشت.

تابش ادامه داد: هم چنین در حاشیه این اجلاس مذاکراتی با شرکت های خارجی برای حضور در مناقصه میادین نفتی برای توسعه این میادین در قالب قراردادهای جدید نفتی با مشارکت شرکت های ایرانی انجام شد که در آینده نزدیک نهایی خواهد شد.

وی با اشاره به پیغام تبریک و ابراز خوشحالی اعضای اوپک به مناسبت انتخاب مجدد روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران یادآور شد: اعضای اوپک این امر را نشانه ثبات و عزم ملت ایران برای حفظ اعتدال و پیمودن راستا تعامل با دنیا عنوان کردند.

وی با بیان اینکه در اجلاس اخیر گینه عضو جدید اوپک شد، گفت: قرار شد راجع به عضویت مجدد اندونزی که دو سال است به حالت تعلیق در آمده است در اجلاس بعدی اوپک تصمیم گیری گردد.

لازم به ذکر است اجلاس اوپک روز پنجشنبه در وین پایتخت اتریش شروع به کار کرد که هیات ایرانی به سرپرستی بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، محمدرضا تابش عضو کمیسیون برنامه و بودجه، کشت زر و عدل هاشمی پور اعضای کمیسیون انرژی مجلس در این اجلاس به مدت دو روز شرکت کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 47

به "تابش: در اجلاس اوپک با تمدید کاهش فراوری نفت برای مدت 9ماه موافقت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابش: در اجلاس اوپک با تمدید کاهش فراوری نفت برای مدت 9ماه موافقت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید