شرح وزارت بهداشت درباره دلیل طولانی شدن نوبت دهی اتاق های عمل

به گزارش مجله پزشکی، در پی انتشار اخباری مبنی بر طولانی شدن بعضی نوبت دهی ها برای انجام عمل جراحی در بیمارستان ها به دلیل کمبود امکانات در اتاق های عمل، مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو تاکید نمود که دلیل نوبت دهی های طولانی، کمبود تجهیزات نیست.

شرح وزارت بهداشت درباره دلیل طولانی شدن نوبت دهی اتاق های عمل

به گزارش مجله پزشکی به نقل از ایسنا، مهندس حسین صفوی گفت: ما در حوزه تجهیزات پزشکی با کمبود عمده ای روبرو نیستیم. هرچند بعضی از کمپانی ها و بانک های خارجی به دلیل فشار تحریم ها برای تامین تجهیزات و ملزومات پزشکی، ارسال آن ها و جابجایی پول همکاری نمی نمایند و تامین سخت تر شده است، اما موجودی کشور در حوزه تجهیزات پزشکی خوب است.

صفوی با بیان اینکه امیدواریم تامین تجهیزات پزشکی را به همین صورت به طور مداوم ادامه دهیم، اضافه کرد: البته کالاها در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی متنوع است، اما به طور کلی و معمول ذخیره ما در کشور در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی همیشه سه تا چهار ماهه است. بعضی اقلام را حتی بیش از این زمان در کشور داریم.

وی درباره علت طولانی شدن بعضی نوبت دهی ها در انجام اعمال جراحی اظهار کرد: همان طور که گفتم، دلیل نوبت دهی های طولانی کمبود تجهیزات نیست. با توجه به درخواست هایی که می گردد و محدودیت منابعی که البته در همه کشورها وجود دارد، شاهد این نوبت دهی ها هستیم. البته اعمال جراحی که فوریتی و اورژانسی باشد، بلافاصله انجام می گردد.

مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: اعمال جراحی الکتیو بر اساس نوبت دهی انجام می گردد که در تمام جهان به همین صورت است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 149

به "شرح وزارت بهداشت درباره دلیل طولانی شدن نوبت دهی اتاق های عمل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرح وزارت بهداشت درباره دلیل طولانی شدن نوبت دهی اتاق های عمل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید