تکذیب ورود کرونای برزیلی به کشور

به گزارش مجله پزشکی، خبرنگاران : مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ورود کشتی به بندر امام خمینی با خدمه مبتلا به کرونای برزیلی صحت ندارد.

تکذیب ورود کرونای برزیلی به کشور

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا، چنگیز جوادپور، با تکذیب خبر ورود کرونای برزیلی به وسیله کشتی پانامایی در بندر امام خمینی گفت: یک فروند کشتی پانامایی از مبدا آلمان با بار جو همراه با 25 خدمه هندی وارد لنگرگاه بندر امام خمینی شده است. طبق روال معمول همکاران در وزارت بهداشت، قبل از ورود کشتی به بندر از خدمه این کشتی تست کرونا گرفته اند و تست چهار خدمه مثبت شده است.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی اضافه کرد: در حال حاضر این کشتی در لنگرگاه در خور موسی متوقف شده است و بندر اجازه پهلوگیری به این کشتی نداده است.

جوادپور با بیان اینکه نمونه تست این خدمه برای شناسایی نوع ویروس کرونا به مراکز مربوطه ارسال شده است، گفت: تا به این لحظه نوع برزیلی ویروس کرونای این چهار خدمه تایید نشده است. احتمالا تا پس فردا نوع ویروس کرونای خدمه کشتی پاناما مشخصمی گردد.

وی تاکید نمود : تا آن موقع کشتی اجازه پهلوگیری در بندر امام خمینی را ندارد. این موضوع آنقدر برای سازمان بنادر حائز اهمیت استکه تمام جوانب احتمالی را در نظر گرفته و تا انتها زمان قرنطینه اجازه ورود این کشتی به بندر را نمی دهد.

مسئول هماهنگی مقابله با کرونا در سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: باید نحوه و مدل قرنطینه این کشتی متناسب با نوع ویروس کرونای خدمه آن مشخص و مشخص گردد.

وی گفت: تمام خدمه قرنطینه می شوند و پس از مشخص تکلیف آن ها کشتی حامل بار جو پهلو داده خواهد شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1048

به "تکذیب ورود کرونای برزیلی به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب ورود کرونای برزیلی به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید