حکم بازداشت دوباره نخست وزیر سابق پاکستان صادر شد

به گزارش مجله پزشکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از پاکستان تودی، نواز شریف، نخست وزیر سابق پاکستان بار دیگر تحت تعقیب برای بازداشت قرار گرفت.

حکم بازداشت دوباره نخست وزیر سابق پاکستان صادر شد

در این ارتباط، سازمان بازرسی پاکستان با صدور حکم بازداشت نواز شریف، تاکید کرده که این حکم بازداشت با توجه به آن اجرا شده که نخست وزیر سابق پاکستان به برخی سوالات مطرح شده در زمینه پرونده زمین خواری پاسخ نداده است.

نهاد قضائی پاکستان اعلام کرده که تا کنون چند نوبت پرسشنامه برای نواز شریف ارسال شده که وی از پاسخ دادن خودداری کرده و حتی حاضر نشده است با تیم اعزامی سازمان بازرسی پاکستان ملاقات کند و یا با آنها همکاری نماید.

پیش از این، نواز شریف، به فساد مالی محکوم و به زندان فرستاده شده بود و دادگاه جرایم مالی اسلام آباد نخست وزیر سابق پاکستان را به جرم سرمایه گذاری در دارایی های اعلام نشده به هفت سال زندان محکوم کرده بود، اما با وجود انتقال او به زندان خیلی زود او براساس حکم دادگاه عالی لاهور، به قید وثیقه به میزان 10 میلیون روپیه پاکستان معادل 57 هزار یورو آزاد شد.

مخالفان نواز شریف، این اتهامات را علیه او و بر پایه استناد به اسناد پاناما مطرح کرده بودند. نواز شریف، انگیزه طرح این اتهامات را سیاسی خوانده و آنها را تکذیب کرده بود.

نواز شریف دبیر کل حزب مسلم لیگ پاکستان بود و سه بار به مقام نخست وزیری این کشور رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 380

به "حکم بازداشت دوباره نخست وزیر سابق پاکستان صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم بازداشت دوباره نخست وزیر سابق پاکستان صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید