خبرنگاران اقتصاد چین 6.8 درصد کوچکتر شد

به گزارش مجله پزشکی، پکن- خبرنگاران- آمارها حاکی است اقتصاد چین به عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان 6.8 درصد کوچکتر شده است.

خبرنگاران اقتصاد چین 6.8 درصد کوچکتر شد

به گزارش خبرنگاران آمارهای اداره ملی آمار چین در روز جمعه نشان می دهد این میزان کاهش اقتصاد چین، در 28 ساله گذشته یعنی از سال 1992 میلادی که آمارهای سه ماهه چین ثبت شده بی سابقه بوده است.

گزارش می افزاید تولید ناخالص داخلی چین در سه ماه ژانویه تا مارس سال جاری میلادی 6.8 درصد کاهش یافته است رقمی که فراتر از پیش بینی 6.5 درصدی رشد اقتصادی این کشور است.

بر اساس این گزارش، تولید ناخالص داخلی چین در سه ماهه نخست سال جاری در مقایسه با سه ماهه سال گذشته هم حدود 9.8 درصد کاهش یافته است.

نرخ بیکاری شهری در چین هم در ماه مارس 5.9 درصد بود که نسبت به رقم 6.2 درصدی ماه پیش از آن یعنی فوریه، نسبتا بهتر شده است پکن متعهد شده است اقدامات بیشتری برای مقابله با تاثیر بیماری کرونا در کشور انجام دهد زیرا زیان های این ویروس بر اقتصاد چین در حال افزایش است.

بیماری همه گیر کرونا تا کنون بیش از 2 میلیون و 180 هزار نفر را در سطح جهان آلوده و بیش از 145 هزار تن را هم به کام مرگ برده است در چین، جایی که ویروس برای اولین بار در این کشور شناسایی شد بیش از سه هزار فوت به دلیل کرونا گزارش شده است.

اما از سوی دیگر گائو فنگ سخنگوی وزارت بازرگانی چین اظهار کرد با وجود آن که شیوع کرونا بر موسسات خارجی در چین تاثیر گذاشته است، اما موسسات خارجی همانند گذشته به سرمایه گذاری در چین علاقه داشته و اطمینان و عزم این موسسات در توسعه درازمدت در چین تغییر نکرده است.

وی در این مورد افزود: براساس بررسی های انجام شده، 98 در صد موسسات ژاپنی در منطقه جنوب چین تولید خود را بار دیگر از سر گرفته اند نسبت از سرگیری تولید موسسات خارجی در مناطق دیگر نیز ارتقا یافته است.

بانک مرکزی چین در حال حاضر سیاست های پولی زیادی را برای کمک به اقتصاد در حال تحلیل این کشور اتخاذ کرده است اما اثرات آن به دلیل تاثیرات بالای این ویروس همچنان پایین است.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 353

به "خبرنگاران اقتصاد چین 6.8 درصد کوچکتر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اقتصاد چین 6.8 درصد کوچکتر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید