خبرنگاران چین 10 سرباز هندی را آزاد کرد

به گزارش مجله پزشکی، دهلی نو-خبرنگاران- در شرایطی که ارتش هند در روزهای گذشته اعلام نموده بود پس از درگیری مرزی با چین، تمام سربازان این کشور در پایگاه های خود حضور دارند، ارتش چین عصر روز گذشته 10 سرباز از جمله دو افسر هندی را پس از سه روز بازداشت ، آزاد کرد.

خبرنگاران چین 10 سرباز هندی را آزاد کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش روز آدینه رسانه های هند، نیروهای هندی در طول درگیری خشونت آمیز با نیروهای چین در دره گالوان واقع در شرق لاداخ به دست ارتش چین بازداشت شده اند.

مقامات ارشد دولتی هند بیان کردند: سربازان هندی پس از دو روز مذاکره مداوم میان فرماندهان نظامی دو کشور آزاد شدند. تمام این افراد بدون هیچ گونه جراحت آزاد شده اند.

یک مقام هندی گفت: مذاکرات نظامی دو کشور در چند روز گذشته بر آزادی این سربازان هندی و همچنین عقب نشینی نیروها متمرکز شده بود. شرایط مرزها از چند روز گذشته آرام تر است.

دولت هند هنوز هیچ واکنشی نسبت به آزادی سربازان این کشور از خود نشان نداده است اما کارشناسان این اقدام چین را یک تحول مثبت در راستای کاهش تنش ها ارزیابی نموده اند.

ارتش هند روز سه شنبه بیان کرد که در درگیری میان نیروهای هندی و چینی در دره گالوان، 20 سرباز هندی کشته شده اند.

ارتش هند همچنین اعلام نموده است که در درگیری نیروهای هندی و چینی، مجموعا 76 سرباز هندی مجروح شده اند که حال 18 نفر آن ها وخیم گزارش شده است.

از سوی دیگر مقامات هندی اعلام نموده اند : حدود 40 سرباز چینی نیز در این درگیری کشته یا زخمی شده اند. اگرچه چین وقوع تلفات در میان نیروهای خود را تایید نموده است اما این کشور هنوز آمار دقیقی از تعداد کشته ها یا زخمی ها منتشر نساخته است.

درگیری مرزی هند و چین زمانی اتفاق می افتد که دو کشور بیش از یک ماه است در منطقه لاداخ در مقابل یکدیگر صف آرایی نموده اند.

مناقشه مرزی میان هند و چین یکی از جدی ترین مناقشه های مرزی میان دو کشور از سال 2017 تا به امروز است. هند و چین در سال 2017 در منطقه دو کلم واقع در شرق هیمالیا شاهد تنش مرزی بودند که پس از 73 روز و با دخالت رهبران دو کشور حل شد.

همچنین هند و چین در سال 1962 یک جنگ مختصر بر سر اختلاف های مرزی داشتند.

ناظران نظامی معتقدند یکی از دلایل افزایش تنش های مرزی میان هند و چین، ساخت یک باند فرودگاه و همچنین جاده در نزدیکی مرزها با چین است. هند سعی نموده است تجهیزات و زیرساخت های خود در امتداد مرزهای مشترک با چین را گسترش دهد.

مقامات مطلع هندی بیان کردند که با وجود مذاکرات میان مقامات نظامی دو کشور، هنوز ارتش های دو کشور حاضر به عقب نشینی از مواضع خود نیستند. دهلی نو معتقد است که نیروهای چینی به خاک هند تجاوز نموده اند و برای سرانجام تنش، باید به درون خاک چین عقب نشینی نمایند. از سوی دیگر چین می خواهد هند ساخت و ساز را در تمام مناطق مورد اختلاف متوقف کند.

هند و چین در مرزهای مشترک به طول بیش از 3 هزار کیلومتر دارای اختلاف هستند و با وجود برگزاری مذاکرات مختلف مرزی، دو کشور هنوز نتوانسته اند این اختلافات را برطرف نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 487

به "خبرنگاران چین 10 سرباز هندی را آزاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چین 10 سرباز هندی را آزاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید