خبرنگاران گذران خانه نشینی کرونایی با هم زیستی مسالمت آمیز

به گزارش مجله پزشکی، تهران - خبرنگاران - یک روان درمانگر گفت: نخستین گام در مدیریت خانه نشینی کرونایی همزیستی مسالمت آمیز با اطرافیان و پاسخگویی به احتیاج و کاهش اضطراب های یکدیگر است.

خبرنگاران گذران خانه نشینی کرونایی با هم زیستی مسالمت آمیز

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

سارا اکبرزاده روز یکشنبه درخصوص چگونگی رفتار با اطرافیان در زمان خانه نشینی کرونایی گفت: در حالی که شیوع بیماری کووید 19 بالاجبار بیشتر مردم را به خانه نشینی ناخواسته سوق داده، نباید نگاه ها را تنها معطوف به افراد بیمار یا مستعد بیماری معطوف کرد بلکه باید راهی برای همزیستی مسالمت آمیز با اطرافیان و پاسخگویی به احتیاج و کاهش اضطراب ها که امکان دارد هر لحظه بیشتر گردد، پیدا کرد.

وی گفت: در مواقع بحرانی برای کاهش استرس بهتر است درباره چگونگی تقسیم زمان و مکان، با یکدیگر گفت وگو کرد زیرا عدم وجود حریم خصوصی برای هر کسی که حصر گروهی یا به عبارتی قرنطینه را تجربه می نماید، علی رغم انزوا ، بسیار سخت است.

این متخصص رفتارشناختی اضافه نمود: افراد در خانه نشینی باید توجه نمایند در این شرایط، رفتار مغز شبیه به خواب زمستانی بعضی حیوانات می گردد، هنگامی که مغز در معرض نور محدود و محرک های محدود محیطی قرار می گیرد، کندتر می گردد تا انرژی کمتری مصرف کند. از این رو بیشتر افراد در قرنطینه در چنین مواقعه ای از گفت و گو و مکالمه دوری می نمایند و اولین اقدام نگاه به درون و خودآگاهی از واقعیت پیرامون است.

وی با بیان اینکه در زمان خانه نشینی باید تا جایی که ممکن است با فکر عمل و از تصمیم گیری عجولانه پرهیز کرد، گفت: وقتی با هم اتاقی ها یا اعضای خانواده خود درگیر می شوید، با دقت فکر کنید که واقعاً چه می خواهید و چه احساسی دارید و سپس آن حقیقت را به جای اظهار نظرهای عجیب و غریب، برای یکدیگر بیان کنید.

اکبرزاده توضیح داد: در زمان خانه نشینی داشتن ساختار به افراد امکان می دهد احساس ننمایند که دیگران مرتباً آنها را زیر نظر دارند. می توان زمان هایی را برای سرگرمی و صحبت کردن و تماشای فیلم با هم گذراند و زمانی را هم برای کارهای خود به تنهایی قرارداد.

این رواندرمانگر اظهارداشت: چنانچه با اطرافیان خود بر سر مسائل کوچک به تعارض رسیدید، در این مواقع فقط به یک حواس پرتی ساده احتیاج است. یا اینکه می توان اتاق را ترک کرد. به ورزش یا نقاشی پرداخت، یک بازی جدید و یا مطالعه کتاب و مجله مشغول شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 376

به "خبرنگاران گذران خانه نشینی کرونایی با هم زیستی مسالمت آمیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گذران خانه نشینی کرونایی با هم زیستی مسالمت آمیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید