دادگاه آمریکایی حکم بانکدار ترکیه ای متهم به نقض تحریم های ایران را تأیید کرد

به گزارش مجله پزشکی، دادگاهی در آمریکا با رد درخواست تجدیدنظر یک بانکدار ترکیه ای متهم به نقض تحریم های ایران بیان کرد حکم صادر شده علیه او منصفانه بوده است.

دادگاه آمریکایی حکم بانکدار ترکیه ای متهم به نقض تحریم های ایران را تأیید کرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش رگوه بین الملل خبرنگاران، دادگاهی در آمریکا با رد درخواست تجدیدنظرمحمد هاکان آتیلا، یکی از معاونان مدیر اجرایی هالک بانک ترکیه، در پرونده نقض ادعایی تحریم ها علیه ایران مدعی شد حکم صادر شده علیه او منصفانه بوده است.

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داد این مقام سابق ترکیه در پرونده کوشش برای دور زدن تحریم ها علیه ایران و پولشویی 1 میلیارد دلار درآمدهای نفتی به وسیله نظام اقتصادی آمریکا مجرم شناخته شده بود.

آتیلا تیرماه سال گذشته بعد از گذراندن بخش زیادی از دوران محکومیت 32 ماهه خودش از زندانی در آمریکا آزاد شد و به ترکیه بازگشت.

شعبه دوم دادگاه تجدید نظر منهتن روز دوشنبه حکم داد که محاکمه آتیلا بعد از دستگیری اش در ایالات متحده در سال 2017 منصفانه بوده است.

هیئت سه نفره این قاضی اعلام نمود ادله کافی در تأیید حکم صادر شده علیه آتیلا وجود دارد و او آگاهانه به شبکه دور زدن تحریم ها علیه ایران یاری نموده است.

آتیلا مارس سال 2017 و زمانی که در سفری کاری به آمریکا رفته بود به اتهام نقض تحریم های آمریکا بازداشت شد.

رضا ضراب شهروند ایرانی ترکیه ای که در سال 2016 در آمریکا بازداشت شده بود پس از بازداشت در آمریکا به دلیل نقض تحریم های ایران، علیه هاکان آتیلا شهادت داده بود.

ضراب اتهامات نقض تحریم های آمریکا را پذیرفته و موافقت نموده بود که ضمن همکاری با واشنگتن علیه آتیلا شهادت دهد.

وکلای آتیلا همیشه در جلسات دادگاه اعتبار سخنان ضراب را زیرسوال برده اند اما دادگاه نیویورک خاتمه آتیلا را با 5 اتهام به 32 ماه زندان محکوم کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 536

به "دادگاه آمریکایی حکم بانکدار ترکیه ای متهم به نقض تحریم های ایران را تأیید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه آمریکایی حکم بانکدار ترکیه ای متهم به نقض تحریم های ایران را تأیید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید