درمان کرونا با آنتی بادی در آمریکا مجوز گرفت

به گزارش مجله پزشکی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، با توجه به وخامت شرایط بسیاری از مبتلایان به کرونا در آمریکا، اداره غذا و داروی این کشور با استفاده از یک روش درمانی مبتنی بر کاربرد آنتی بادی برای کاهش اثرات مهلک این بیماری موافقت نموده است.

درمان کرونا با آنتی بادی در آمریکا مجوز گرفت

پیش از این و در ماه اکتبر مواردی از درمان کرونا با استفاده از آنتی بادی در آمریکا صورت گرفته بود و حتی این روش در خصوص دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا مورد استفاده نهاده شد.

این روش با روش آنتی بادی درمانی رگنرون که بر روی دونالد ترامپ انجام شد تفاوت هایی دارد و مبتنی بر استفاده از یک آنتی بادی دیگر به نام bamlanivimab است که اولین بار توسط شرکت دارویی Eli Lilly شناسایی شد و مورد استفاده نهاده شد.

آنتی بادی رگنرون در واقع یک پروتئین ساخته شده در آزمایشگاه است که قادر به تقلید از سیستم ایمنی بدن برای مقابله با آنتی ژن های خطرناک و از جمله ویروس هاست.

در مقابل Bamlanivimab یک آنتی بادی چند سلولی است که به طور خاص برای بلوکه کردن ویروس کرونا و ویروس های مشابه و جلوگیری از ورود آن به بدن طراحی شده است. مقامات بهداشتی آمریکا امیدوارند بتوانند از این شیوه برای کاهش تلفات ویروس مرگبار کرونا در آمریکا استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 717

به "درمان کرونا با آنتی بادی در آمریکا مجوز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان کرونا با آنتی بادی در آمریکا مجوز گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید