دولت بر مقاوم سازی منازل مسکونی مناطق زلزله خیز کرمان تاکید دارد

به گزارش مجله پزشکی، خبرنگاران: فرماندار کرمان با بیان اینکه دولت بر مقاوم سازی منازل مسکونی مناطق زلزله خیز استان تاکید دارد، گفت: استان کرمان هزینه های سنگینی در زمینه حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله پرداخت نموده است.

دولت بر مقاوم سازی منازل مسکونی مناطق زلزله خیز کرمان تاکید دارد

جهت دریافت خدمات بازسازی آپارتمان قدیمی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران از کرمان، محمدعلی توحیدی در حاشیه برگزاری مانور مدیریت بحران در شهر کرمان، اظهار کرد: بعد از زلزله های مخرب بم و زرند، کلاس های زیادی به منظور آماده سازی شهروندان برای مقابله با حوادث غیرطبیعی از جمله زلزله در سراسر استان برگزار گردید.

وی با بیان اینکه هر ساله مانور زلزله در شهر کرمان برگزار می گردد، اضافه نمود: مانور میدانی برای بازپس دادن آموخته هایمان برای مقابله با زلزله است و اینکه متوجه شویم چه میزان آمادگی برای مقابله با این حادثه داریم.

رئیس ستاد حوادث شهرستان کرمان تنها راه مدیریت بحران در زمان حادثه را تقسیم کار، تعامل و هماهنگی بین دستگاه ها عنوان و توضیح داد: استان کرمان هزینه های سنگینی در زمینه حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله پرداخت نموده که زلزله مهیب سال 82 شهرستان بم یک نمونه دلخراش از آن است.

توحیدی گفت: مانورها این امکان را به ما می دهند تا به آنالیز و ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود پرداخته و متوجه شویم چه میزان توان مقابله با حوادث احتمالی را داریم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به زلزله خیز بودن کرمان، شهروندان باید در ساخت و سازها دقت بیشتری نموده و کار را به افراد متخصص واگذار و ساختمان های مقاومی بسازند، اعلام نمود: از هر خانواده حداقل یک نفر باید در کلاس های مدیریت بحران و یاری های اولیه شرکت کند، زیرا در زمان حادثه بهترین و موثرترین امدادگرها نزدیک ترین افراد به آنها هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز با بیان اینکه این مانور به منظور همدلی و هماهنگی بین اعضای ستاد حوادث و نیز برنامه ریزی مناسب جهت کاهش خسارات ناشی از حوادث طبیعی و غیر مترقبه اجرا شد، اظهار کرد: در این مانور با فرض رخداد زلزله ای به بزرگی 6 و 4 دهم در مقیاس ریشتر که 10کشته و 80 زخمی برجای گذاشته است، توانمندی ستاد حوادث کرمان محک زده شد.

کاووس محمودی با اشاره به اینکه کشورهایی مثل ژاپن که پیش از این خسارات زیادی در زلزله ها متحمل می شدند، در حال حاضر در زلزله های با قدرت زیاد نیز تلفات چندانی ندارند، بیان نمود: با توجه به اینکه کرمان رتبه نخست زلزله در کشور را دارد، تمامی دستگاه ها و نهادها باید در زمان برگزاری مانور توانمندی های خود را به نمایش گذارده و در زمان وقوع حوادث احتمالی نیز همکاری و از تمامی توان و امکانات خود استفاده نمایند.

وی اعلام نمود: در امداد و نجات باید از نیروهای توانمند و با تجربه و از تجهیزات و دانش روز استفاده کنیم تا به بهترین شکل بحران را مدیریت کنیم.

آ

منبع: تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 286

به "دولت بر مقاوم سازی منازل مسکونی مناطق زلزله خیز کرمان تاکید دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت بر مقاوم سازی منازل مسکونی مناطق زلزله خیز کرمان تاکید دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید