دویچه وله: افشای جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان تنها ذره ای از خروار است

به گزارش مجله پزشکی، رسانه آلمانی با اظهار اینکه گزارش تکان دهنده جنایات نظامیان استرالیایی تنها ذره ای از خروار است بر لزوم تحقیقات درباره جنایات دیگر نیروهای خارجی نیز تاکید نمود.

دویچه وله: افشای جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان تنها ذره ای از خروار است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، گزارش تکان دهنده از جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان فقط می تواند آغازی برای افشای دیگر جنایات مرتکب شده توسط نیروهای خارجی بویژه جنایات نظامیان آمریکایی در افغانستان باشد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

دویچه وله نوشت که این گزارش تنها ذره ای از آنچه را نشان می دهد که در افغانستان اتفاق افتاده و همچنان در این کشور در حال رخ دادن است.

گزارش می افزاید که استرالیا در طول سال های حضورش در افغانستان در مجموع 26 هزار نظامی به افغانستان اعزام نموده و نقش نسبتاً کمی را در عملیات نظامی در افغانستان داشته اما آمریکا با اعزام 775 هزار نظامی بیشترین مشارکت را در ماموریت نظامی در این کشور دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

رسانه آلمانی با اشاره به کوشش های دادگاه بین المللی کیفری برای آنالیز جنایات جنگی در افغانستان نیز نوشت که فاتو بنسودا دادستان ارشد دادگاه لاهه از سال 2003 تا به امروز در حال جمع آوری اطلاعات درباره جنایات جنگی در افغانستان است اما آمریکا در پاسخ به این کوشش ها با لغو ویزا بنسودا، دیگر اعضای دادگاه مرتبط با این پرونده را نیز به بازداشت و دادگاه را نیز به بلوکه کردن دارایی و تحریم تهدید نموده است.

مطلب می افزاید: آلمان نیز در این زمینه دست کمی از آمریکا نداشته است؛ هنگامی که سرهنگ کلاین در سپتامبر 2009 در قندوز دستور بمبارانی را داد که در آن 142 غیرنظامی کشته شدند، شکایت بازماندگان قربانیان نتیجه ای نداشت، تحقیقات مقدماتی مختومه شد و هفته گذشته نیز دادگاه فدرال آلمان تصمیم گرفت که به بازماندگان هیچگونه غرامتی پرداخت نگردد.

دویچه وله ادامه داد که سال ها می گذرد تا متوجه شویم تحت عنوان جنگ علیه تروریسم جنایات زیادی مرتکب شده و حتی در آن صورت نیز بعید است بسیاری از جنایات آشکار گردد و جنایات افشا شده نیز تنها ذره ای از واقعیت های موجود خواهد بود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 بهمن 1399 بروزرسانی: 5 بهمن 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 803

به "دویچه وله: افشای جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان تنها ذره ای از خروار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دویچه وله: افشای جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان تنها ذره ای از خروار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید