رئیس دپارتمان حقوقی فیفا: بازار نقل وانتقالات در تاریخ همیشگی آغاز نخواهد شد، بازیکنان می توانند فصل را به سرانجام برسانند

به گزارش مجله پزشکی، یکی از مقامات فدراسیون جهانی فوتبال از اعمال تغییر در بازه زمانی نقل وانتقال بازیکن فوتبال به منظور رفع شدن دغدغه آنها برای فصل آینده اطلاع داد.

رئیس دپارتمان حقوقی فیفا: بازار نقل وانتقالات در تاریخ همیشگی آغاز نخواهد شد، بازیکنان می توانند فصل را به سرانجام برسانند

به گزارش خبرنگاران، امیلیو گارسیا سیلورو، رئیس دپارتمان حقوقی فیفا فاش کرد که فدراسیون جهانی فوتبال پنجره نقل وانتقالات را مطابق سال های گذشته در ابتدای ماه جولای باز نخواهد کرد تا در صورتی که مسابقات فوتبال از سر گرفته شد، آن دسته از بازیکنانی که تا پایان ماه ژوئن با تیم های فعلی شان قرارداد دارند، بتوانند فصل را به پایان برسانند.

قرارداد بازیکنان به گونه ای تنظیم می گردد که در پایان ماه ژوئن پایان پیدا می نماید، اما با توجه به تعلیق لیگ های اروپایی به دلیل شیوع کرونا، اگر مسابقات از سر گرفته گردد، به احتمال فراوان بازی ها تا ماه جولای و شاید حتی ماه آگوست (مرداد) کشیده شوند. از این رو طبق گفته گارسیا سیلورو فیفا در نظر دارد شرایطی مهیا کند تا بازیکنان بدون دغدغه از دست دادن فرصت عقد قرارداد با مشتریان بعدی شان، بتوانند فصل را به پایان برسانند.

گارسیا با بیان اینکه امکان تمدید اتوماتیک قرارداد فعلی بازیکنان وجود ندارد به شبکه کادنا کوپه گفت: فیفا نمی تواند مدت قرارداد بازیکنان را از 30 ژوئن فراتر ببرد، اما پنجره نقل وانتقالات مانند سال های قبل باز نخواهد شد و امکان ثبت نقل وانتقال بازیکنان فراهم نخواهد بود. در حقیقت بازار نقل وانتقالات از روز نخست ماه جولای آغاز به کار نخواهد کرد.

مسئول حقوقی ارشد فیفا ادامه داد: به این ترتیب از لحاظ تئوری، اگر قرارداد بازیکنی در پایان ماه ژوئن پایان یابد، آن بازیکن باید به باشگاهش برگردد، چون هیچ نقل وانتقالی رخ نخواهد داد و به این ترتیب امکان ثبت هیچ قراردادی وجود نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 343

به "رئیس دپارتمان حقوقی فیفا: بازار نقل وانتقالات در تاریخ همیشگی آغاز نخواهد شد، بازیکنان می توانند فصل را به سرانجام برسانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس دپارتمان حقوقی فیفا: بازار نقل وانتقالات در تاریخ همیشگی آغاز نخواهد شد، بازیکنان می توانند فصل را به سرانجام برسانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید