رای الیوم آنالیز کرد: بدترین سناریو برای وزارت دفاع آمریکا در سایه انتشار کرونا

به گزارش مجله پزشکی، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) به دلیل ترس از ویروس کرونا، که احتمالا بر عملیات نظامی آن در مناطق درگیری تاثیر می گذارد، مجبور خواهد شد درباره استقرارش در بعضی از کشورهای دنیا تجدیدنظر کند.

رای الیوم آنالیز کرد: بدترین سناریو برای وزارت دفاع آمریکا در سایه انتشار کرونا

به گزارش گروه بین الملل مجله پزشکی به نقل از رای الیوم، ایالات متحده با وجود اعلام شرایط اضطراری در بعضی ایالت هایش مانند کالیفرنیا و شهر نیویورک، که شمار مبتلایان به کرونا در آنجا کمتر از صد نفر و تعداد فوتی ها زیر 20 نفر است، همچنان جزو کشورهایی است که این ویروس در آن به شکل نگران کننده ای گسترش نیافته است.

نگرانی بزرگی در پنتاگون به ویژه درخصوص نیروی دریایی آمریکا و مارینزها(تفنگداران) به دلیل تردد مداوم آنها در پایگاه های نظامی، که آمریکا در بیشتر کشورها دارد، حاکم شده است. در واقع، ویروس کرونا به سه کشور اصلی، که آمریکا در آنجا استقرار نظامی دارد، یعنی کره جنوبی، ایتالیا و آلمان و در حدی کمتر در اسپانیا حمله نموده است.

پایگاه های خبری آمریکا، متخصص در امور نظامی، مانند انستیتوی نیروی دریایی، از نگرانی بزرگی که بر پنتاگون درخصوص انتشار ویروس کرونا در میان نیروهای نظامی آمریکا، از جمله در ناوهای هواپیمابر و پایگاه های نظامی در خارج، خبر دادند. یکی از نیروهای مارینز در ایالت ویرجینیا به ویروس کرونا مبتلا شده و از دو روز پیش این پایگاه محاصره شده و شخص مبتلا تحت مراقبت های ویژه قرار گرفته است.

انتشار ویروس در پایگاه های زمینی و ناوهای هواپیمابر پنتاگون را در وحشت فرو می برد، درست همانطور که شرکت های هواپیمایی فعالیت های شان را کاهش داده اند پنتاگون نیز این کار را انجام خواهد داد؛ چرا که نگرانی هایی درخصوص شرایط سلامتی سربازان آمریکایی در کره جنوبی، مانند ایتالیا، که یکی از کشورهای متضرر از ویروس کرونا است، وجود دارد.

ممکن است پنتاگون مجبور گردد برنامه های استقرار نظامی کشتی های آمریکایی در دریاها و سربازان در پایگاه های نظامی در کشورهای خارجی را در راستای امان ماندن از ویروس کرونا، تغییر دهد. بدترین سناریو برای پنتاگون این است که نیروهای مستقرش در کشورهای خارجی را برای یاری به مبارزه با انتشار ویروس کرونا فرا بخواند؛ چرا که این امر تغییر بزرگی در برنامه های پنتاگون طی امسال و چه بسا در سال آِینده ایجاد خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 253

به "رای الیوم آنالیز کرد: بدترین سناریو برای وزارت دفاع آمریکا در سایه انتشار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای الیوم آنالیز کرد: بدترین سناریو برای وزارت دفاع آمریکا در سایه انتشار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید