رقم باورنکردنی کاربرانی که از فیسبوک استفاده می نمایند!

به گزارش مجله پزشکی، دیجیاتو نوشت: متا بعلاوه برای سه ماهه چهارم 2022 عایدی 32.2 میلیارد دلاری را گزارش کرد.

رقم باورنکردنی کاربرانی که از فیسبوک استفاده می نمایند!

فیسبوک با گذشت تقریباً 20 سال همچنان در حال رشد است. متا گزارش داد که این شبکه اجتماعی در حال حاضر روزانه 2 میلیارد کاربر فعال دارد. در این گزارش فیسبوک که در سه ماهه گذشته 16 میلیون کاربر نو در آن ثبت نام نموده اند، به 2 میلیارد کاربر روزانه رسید.

رشد فیسبوک

هرچند فیسبوک اولین پلتفرم متا نیست که به 2 میلیارد کاربر روزانه می رسد و تعداد کاربران روزانه واتس اپ نیز اخیراً از 2 میلیارد عبور نموده است، این خبر نشان می دهد که بزرگ ترین منبع عایدی تبلیغاتی این شرکت همچنان در حال رشد است، حتی در زمانی که متا طی ماه های گذشته ضررهای زیادی را گزارش نموده است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت در جریان جلسه سه ماهه چهارم 2022، به تنو ساختار شرکت که منجر به حذف بیش از 11 هزار شغل شد اشاره نمود و در بیانیه ای گفت: موضوع مدیریتی ما برای سال 2023 سال کارآمد است.

عایدی متا در سه ماهه چهارم 2022

اما در حالی که عایدی متا در سال گذشته کاهش یافته است، عایدی 32.2 میلیارد دلاری شرکت برای سه ماهه آخر سال 2022 حتی با وجود کاهش 4 درصدی نسبت به سال گذشته، همچنان کمی بهتر از حد انتظار بوده است.

زاکربرگ در طول جلسه خود با تحلیلگران بعلاوه شرح داد که متا به کاهش کارمندان خود ادامه خواهد داد زیرا کارایی را در اولویت خود قرار داده است. او در این زمینه گفت: ما در خصوص متوقف کردن پروژه هایی که اجرا نمی شوند یا ممکن است دیگر حیاتی نباشند، فعال تر عمل خواهیم کرد.

مدیرعامل فیسبوک و متا بعلاوه گفت که هوش مصنوعی مولد در امسال برای آن ها یک اولویت خواهد بود: هوش مصنوعی مولد یک حوزه نو بسیار هیجان انگیز با کاربردهای بسیار فرق دارد. و یکی از اهداف من برای متا این است که براساس تحقیقات خود برای تبدیل شدن به یک رهبر در زمینه هوش مصنوعی مولد کوشش کنیم.

برنامه های متا در زمینه متاورس نیز همچنان ضررهای زیادی را برای این شرکت به همراه داشت. غول فناوری گزارش داد که Reality Labs، واحد نظارت بر پروژه های متاورس، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی آن 4.3 میلیارد دلار در سه ماهه چهارم سال 2022 از دست داده و این مقدار برای کل سال نزدیک به 14 میلیارد دلار بوده است. بعلاوه این شرکت انتظار دارد که این واحد در آینده ضررهای بیشتری را به ثبت برساند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 بهمن 1401 بروزرسانی: 16 بهمن 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1616

به "رقم باورنکردنی کاربرانی که از فیسبوک استفاده می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقم باورنکردنی کاربرانی که از فیسبوک استفاده می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید