تور روسیه: رهگیری جنگنده های سوخو، 24 روسیه به وسیله جت های اف، 16 ترکیه

به گزارش مجله پزشکی، جنگنده های اف-16 ترکیه در قالب گشت هوایی ناتو، جنگنده های سوخو-24 روسیه را بر فراز بالتیک رهگیری کردند.

تور روسیه: رهگیری جنگنده های سوخو، 24 روسیه به وسیله جت های اف، 16 ترکیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع ترکیه یکشنبه بیان کرد که جنگنده های این کشورمستقر در پایگاه هوایی مالبورک در لهستان در روزهای گذشته پیروز به رهگیری دو فروند جنگنده سوخو-24 روسیه بر فراز دریای بالتیک شدند.

به نوشته وبگاه دیفنس بلاگ وزارت دفاع ترکیه بیان کرد که دوفروند جنگنده اف-16 این کشور در قالب ماموریت گشت هوایی ناتو، جنگنده های سوخو-24 روسیه را بر فراز دریای بالتیک در ارتفاع پایین پرواز می کردند رهگیری کردند.

در بیانیه وزارت دفاع ترکیه که در حساب فیسبوک این وزارت خانه منتشر شده، آمده است: به اسم بخشی از ماموریت گشت هوایی، هواپیمای مستقر در مقر فرماندهی ناتو در مالبورک در لهستان به دستور ناتو پرواز کردند. هواپیمای ترکیه ماموریت رهگیری را در حریم هوایی دریای بالتیک با راهنمایی پرسنل راداری در زمان معین و و رعایت دستورالعمل های ایمنی پروازی انجام دادند.

این وزارتخانه بعلاوه فیلمی را مورخ سوم سپتامبر در رسانه های اجتماعی منتشر نموده که نشان می داد یک جنگنده اف-16 بر روی دو جنگنده سوخو-24 روسیه سایه افکنده است.

این دومین بار است که نیروی هوایی ترکیه با هواپیماهای جنگنده خود به گشت هوایی ناتو در منطقه یاری می نماید . علاوه بر ترکیه، نیروی هوایی اسپانیا در لیتوانی و نیروی هوایی ایتالیا در استونی در ماموریت های گشت هوایی ناتو حضور دارند. وزارت دفاع روسیه تا به امروز واکنشی به این حادثه از خود نشان نداده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1197

به "تور روسیه: رهگیری جنگنده های سوخو، 24 روسیه به وسیله جت های اف، 16 ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: رهگیری جنگنده های سوخو، 24 روسیه به وسیله جت های اف، 16 ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید