زمانبندی فروش سهام عدالت

به گزارش مجله پزشکی، افرادی که روش غیر مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب نموده اند نیز می توانند به محض پذیرش شرکت سرمایه گذاری آن استان در بورس و باز شدن نماد آنها، درخواست وکالت را به بانک بدهند.

زمانبندی فروش سهام عدالت

به گزارش مجله پزشکی به نقل از خبرگزاری فارس، حسین فهیمی، سخنگو آزاد سازی سهام عدالت در تبادل نظر با خبرگزاری مهر در پاسخ به این سوال که چه کسانی می توانند به بانک ها وکالت فروش سهام خود را بدهند، گفت: افرادی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند می توانند از ششم خرداد به بانک ها سفارش دهند.

در روش غیر مستقیم امکان وکالت دادن تمام سهام فراهم می گردد

وی ادامه داد: افرادی که روش غیر مستقیم آزادسازی سهام عدالت را انتخاب نموده اند نیز می توانند به محض پذیرش شرکت سرمایه گذاری آن استان در بورس و باز شدن نماد آنها، درخواست وکالت را به بانک بدهند با این تفاوت که در روش غیر مستقیم محدودیت 30 درصد وجود ندارد و افراد می توانند وکالت تمام سهام خود را به بانک ها بسپارند.

فهیمی اضافه کرد: برای اینکه بتوان سهام این شرکت ها را معامله کرد باید نماد آنها در بورس باز گردد. هنوز کار پذیرش شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس تمام نشده و این شرکت ها هنوز بورسی نیستند، به محض اینکه نماد شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس باز گردد، سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند، بدون محدودیت درصد می توانند هم به وسیله بانک و هم به وسیله کارگزاری، سهام خود را بفروشند.

از دهم خرداد پذیرش شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس آغاز می گردد

وی درباره زمان پذیرش شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس، گفت: به تدریج از دهم خرداد به بعد، استان به استان کار پذیرش شرکت های سرمایه گذاری استانی در بورس انجام می گردد و امیدواریم پذیرش ها در کمتر از یک ماه انجام گردد. این بخش در دست ما نیست بلکه خود شرکت ها باید کارهایی را انجام دهند و در بورس پذیرش بگیرند بنابراین زمانبندی آن در دست خود شرکت هاست.

سخنگو آزاد سازی سهام عدالت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ممکن است قیمت سهام، زمانی که بانک آنها را می فروشد کم یا زیاد باشد، آیا مبلغی که به حساب سهامدارها واریز می گردد تفاوت دارد یا میانگینی از فروش سهام در نظر گرفته می گردد؟ گفت: تمام سفارش ها در بانک تجمیع می گردد و یک جا اعمال می گردد گویی یک نفر در حال فروش سهام خود است.

وی ادامه داد: این فروش شبیه این است که یک نفر سهمش را برده است تا در بازار بفروشد یعنی بانک با یک سهامدار عادی، غیر از اینکه این سفارشات تجمیع می گردد هیچ فرقی ندارد، بنابراین کارگزار، مصالح و منافع فروشندگان را در نظر می گیرد و اگر تقاضا برای خرید باشد این فروش را انجام می دهد و وجه را برای سهامدار واریز می نماید.

آغاز احراز هویت به صورت غیر حضوری

فهیمی درباره احراز هویت برای دریافت کدبورسی نیز گفت: احراز هویت به صورت غیر حضوری و الکترونیکی در حال حاضر، انجام می گردد، احراز هویت حضوری در سه مکان که عبارتند از؛ دفاتر پیشخوان، شعب بانک های سپه، ملل، آینده، صادرات، پارسیان، شهر، کشاورزی و به تدریج بانک های دیگر و دفاتر کارگزاری ها انجام می گردد و امکان احراز هویت غیر حضوری نیز در حال حاضر در سایت وجود دارد.

فهیمی در خاتمه درباره کسانی که تصمیم به تغییر شیوه آزادسازی خود گرفته اند، گفت: تصمیم شورای بورس این است که همه سهامداران عدالت تا 7 خرداد برای انتخاب نحوه آزاد سازی سهام عدالت فرصت داشته باشند اما امکان لغو تصمیم وجود ندارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 438

به "زمانبندی فروش سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمانبندی فروش سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید