سازمان های اطلاعاتی انگلیس درحال شکست دربرابر تروریست ها هستند

به گزارش مجله پزشکی، خبرنگاران: یکی از مقامات بلندپایه اطلاعاتی انگلیس معتقد است با توجه به پیشرفت های اخیر در حوزه فن آوری امکان ردیابی تروریستها برای سازمان های اطلاعاتی این کشور بسیار سخت شده است.

سازمان های اطلاعاتی انگلیس درحال شکست دربرابر تروریست ها هستند

به گزارش گروه بین الملل مجله پزشکی به نقل از تلگراف، در انگلیس به جز نخست وزیر این کشور که شخصا مسئول رسیدگی به امور مربوط به امنیت ملی است وزیر خارجه و وزیر کشور نیز حق اظهار نظر دارند.

به جز این افراد مدیر کمیته امنیت ملی که در حال حاضر مسئولیت آن بر عهده مالکوم ریفکیند است نیز در مسائل امنیتی ورود می نماید. وی که در گذشته به عنوان وزیر خارجه انگلیس مشغول فعالیت بود رابطه نزدیکی با سرویس های مخفی MI5 و MI6 داشت اما به گفته خود درحال حاضر مسئولیتش نحوه تهیه اطلاعات و مشخص کردن موانعی است که در این راه وجود دارد.

ریفکیند به عنوان یکی از افراد برجسته اطلاعاتی در انگلیس معتقد است که نباید تصور کرد تهدیدی مانند حمله تروریستی به دفتر نشریه فرانسوی در بریتانیا رخ نخواهد داد.

به اعتقاد وی برای واکنش مناسب در برابر تهدید فزاینده از سوی جهادی هایی که از عراق و سوریه به انگلیس بازمی گردند تحت کنترل قرار دادن راه های ارتباطی میان آنهاست. با توجه به اینکه آنها به وسیله شبکه هایی مانند تلفن و اینترنت با یکدیگر ارتباط دارند وظیفه سازمان های ضدتروریستی تحت نظر قرار دادن این شبکه ها است و ریکفیلد یکی از افرادی است که با ردیابی تماس های تلفنی و اینترنتی توسط این نهادهای اطلاعاتی موافق است.

با اینحال ورود تلفن ها و سیستم های رایانه ای غیرقابل ردیابی به بازار این مشکل را برای گروه های تروریستی تا اندازه زیادی حل نموده است. هرچند یکی از وظایف اصلی کمیته امنیت ملی اطمینان دهی به افکار عمومی درباره این مسئله است که جاسوسان غیرقابل کنترل نیستند.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 174

به "سازمان های اطلاعاتی انگلیس درحال شکست دربرابر تروریست ها هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان های اطلاعاتی انگلیس درحال شکست دربرابر تروریست ها هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید