عذرخواهی جوکر از معلولان و جامعه کم توان جسمی

به گزارش مجله پزشکی، روابط عمومی جوکر، با انتشار مطلبی و ارسال آن به رسانه ها، با ارایه توضیحاتی درباره قسمت اخیر، از جامعه کم توان جسمی و هر فردی که با تماشای این صحنه ها مکدر شده است، عذرخواهی کرد.

عذرخواهی جوکر از معلولان و جامعه کم توان جسمی

در متن این مطلب آمده است: مخاطبین عزیز و گرامی جوکر!

در یکی از موقعیت های قسمت چهارمِ فینال، 2نفر از بازیگران جوکر به صورت بداهه و درلحظه، تصمیم گرفتند تیپی متضاد با عنوان و نقشی که به آنها محول شده بود اجرا نمایند تا از این تضاد و تناقض، موقعیتی برای خنداندن شرکت نماینده ها و مخاطب ایجاد گردد که همگی می دانیم تناقض، تضاد و اغراق از ابزار کمدی است.

واضح است که در آن موقعیت، حضار و انبوهی از مخاطبان به تضاد خلق شده خندیدند؛ نوازنده پیانویی به نام بتهوون که از قضا ابزار(دست) برای نواختن پیانو ندارد.

نه ایشان و نه هیچ کدام از همراهان و سازندگان با تصور توهین به معلولان عزیز با این شکل از دست، فکر هم نکردند، همان طور که تعداد انبوهی از مخاطبین هم این تصور را نداشتند، اما به احترام تذکر و توصیه تعدادی از کارشناسان حوزه معلولین، بلافاصله نسخه خروجی مورد آنالیز و بازبینی نهاده شد.

تعدادی از کارشناسان حوزه معلولین با توهین آمیز بودن این موقعیت کمدی نسبت به معلولین، قاطعانه مخالف بودند اما تعدادی دیگر از کارشناسان این حوزه، معتقد بودند این صحنه کمدی، می تواند تاثیر روانی منفی روی معلولین با این شرایط فیزیکی داشته باشد.

در این 6ماه که با جوکر همراه شما هستیم، افتخار می کنیم که معلولین عزیز هم مخاطب جوکر بوده اند و در این مدت به جوکر، محبت و لطف داشته اند و خوشحالیم که توانسته ایم لبخند روی لب هایشان بیاوریم. به قدری این افتخار و خوشحالی برای ما ارزشمند است که اگر این لحظه و موقعیت کمدی و طنز بخواهد سهوا باعث رنجیدن یک معلول هم بگردد، برای ما مطلوب نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1510

به "عذرخواهی جوکر از معلولان و جامعه کم توان جسمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عذرخواهی جوکر از معلولان و جامعه کم توان جسمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید