فناوری نانو موجب هوشمند شدن کارت های اعتباری می شوند

به گزارش مجله پزشکی، یکی از شرکت های توسعه دهنده کارت های اعتباری از فناوری نانو برای افزایش کارایی کارت های اعتباری استفاده نموده است.

فناوری نانو موجب هوشمند شدن کارت های اعتباری می شوند

به گزارش گروه فناوری مجله پزشکی، شرکت اسمارت متریک (SmartMetric) می گوید فناوری نانو که این شرکت توسعه داده در داخل کارت های اعتباری قرار می گیرد تا فعال سازی کارت با استفاده از بیومتریک نظیر اثرانگشت انجام گردد. بنابراین، با استفاده از این فناوری، کارت اعتباری به یک ابزار هوشمند تبدیل می گردد.

اسمارت متریک بیش از یک دهه تحقیق و توسعه در حوزه کارت های اعتباری فعال شونده با اثرانگشت بیومتریک دارد. برای داشتن کارت بیومتریک که اثرانگشت را اسکن نموده و اجازه کار با کارت را می دهد، ضروری است که از قبل اثرانگشت به طور دقیق تعریف شده باشد. بنابراین، زمانی که اثرانگشت فرد برای اعتبارسنجی به کارت داده می گردد این اثر با اثری که از قبل در کارت ذخیره شده مطابقت داده می گردد که این کار در کمتر از یک چهارم ثانیه انجام می گردد. کارت های اعتباری باید نازک باشند و درون آن ها مادربورد های الکترونیکی بسیار نازک قرار داده می گردد.

ایجاد مادربورد با اجزاء مهندسی شده نظیر پردازشگر ARM سال هاست که موضوع تحقیق و توسعه بوده است. در داخل کارت اعتباری بیومتریک شرکت اسمارت مریک نه تنها یک پردازنده قدرتمند بلکه سیستم پیشرفته مدیریت نیرو وجود دارد که اجازه می دهد باتری داخل کارت، هر بار که کارت داخل کارت خوان یا دستگاه خودپرداز قرار می گیرد، شارژ گردد.

این نوع کارت بیومتریک شرکت اسمارت مریک، از پیشرفته ترین کارت های اعتباری بیومتریک در دنیا است. اثر انگشت قبل از قراردادن کارت در دستگاه کنترل می گردد.

مدیرعامل شرکت اسمارت متریک می گوید: در فراوری کارت های اعتباری بیومتریک شرکت اسمارت متریک، به گونه ای طراحی ها صورت گرفته است که این کارت ها تبدیل به یک دستگاه محاسبات پیشرفته هوشمند می شوند که بیش از یک تراکنش اعتباری را انجام می دهند. این کارت ها یک دستگاه مینیاتوری بسیار کوچک هستند.

این کارت های اعتباری با پردازش داخلی بسیار قدرتمند جهت تازه ای به سوی دنیای کاملا جدید باز نموده است و این امکان را فراهم نموده که کارت اعتباری به یک وسیله چند منظوره تبدیل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 322

به "فناوری نانو موجب هوشمند شدن کارت های اعتباری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری نانو موجب هوشمند شدن کارت های اعتباری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید