فوتبالیست های آفریقایی بیشترین قربانیان ایست قلبی در زمین فوتبال

به گزارش مجله پزشکی، چیک تیوته، فوتبالیست آفریقایی اخیرا در سن 30 سالگی به دلیل ایست قلبی در تمرین درگذشت. فوتبالیست های آفریقایی زیادی به همین دلیل جان خود را از دست داده اند. آنالیز هایی برای فهمیدن دلیل مرگ این بازیکن و دیگر بازیکنان آفریقایی شروع شده است.

فوتبالیست های آفریقایی بیشترین قربانیان ایست قلبی در زمین فوتبال

به گزارش مجله پزشکی، 9 روز از مرگ تیوته گذشته است و هنوز دلیل ایست قلبی او معین نشده است. یک آنالیز که در نیجریه صورت گرفت نشان می دهد 75 درصد فوتبالیست هایی که به این طریق جان خود را از دست داده اند نژاد آفریقایی دارند.

در روز ششم می سال 2016 ، پاتریک اکنگ، فوتبالیست بین المللی کامرونی در دقیقه 70 یک مسابقه در لیگ فوتبال رومانی بر زمین افتاد. کادر پزشکی نتوانسته او را نجات دهند. بعد از دو ساعت اکنگ جان خود را به دلیل نارسایی قلبی از دست داد.

در 13 ژوئن سال 2015، دیوید اونیا فوتبالیست نیجریه در یک مسابقه به زمین افتاد و کمتر از یک ساعت بعد درگذشت.

در 27 جولای 2013 سکو کامارا اهل اقتصادی در یک تمرین فوتبالی در اندونزی بیهوش شد. او به نزدیک ترین بیمارستان منتقل شد اما در راه جان خود را از دست داد. دلیل مرگ او ایست قلبی شناخته شد.

در پنجم آگوست 2012 ، هنری چینونسو ایهلور اهل نیجریه در 21 سالگی در یک مسابقه محبت آمیز در رومانی به زمین افتاد. او به بیمارستان برده شد و هیچ وقت به هوش نیامد.

در 26 ژوئن 2006، مارک ویون فوئه از کامرون در جام کنفدراسیون ها در مسابقه نیمه نهایی به زمین افتاد. او به مرکز پزشکی ورزشگاه برده شد و بعد از 45 دقیقه درگذشت. زمانی که کالبد شکافی انجام شد معین شد که او به دلیل مشکل قلبی جان خود را از دست داده است.

چیک تیوته که پیش از این در باشگاه نیوکاسل فعالیت داشت، به لیگ چین منتقل شد. 9 روز بعد از مرگ تیوتد به دلیل ایست قلبی، هنوز مرکز پزشکی پکن در حال آنالیز علت مرگ است.

گفته می گردد که محتمل است فوتبالیست های آفریقایی مشکل کم خونی داشته باشند و این مشکل ژنتیکی باعث بیماری های قلبی - عروقی به هنگام فعالیت های فیزیکی شدید گردد.

مطالعات اجرا شده در نیجریه نشان داده است که 75 درصد فوتبالیست هایی که از سال 1990 تا به امروز به علت مسائل قلبی جان خود را از دست داده اند، آفریقایی هستند.

آنالیز ها نشان داده است که بسکتبالیست های سیاه پوست نیز هفت برابر بیشتر از دیگران احتمال مرگ در زمین دارند.

آزمایش هایی که در حال حاضر از بازیکنان گرفته می گردد به درستی مشکل قلبی آنها را نشان نمی دهد. فوتبالیست هایی هستند که آزمایش های آنها سالم بود. اما در نهایت دچار ایست قلبی شده اند. فوتبالیست هایی نیز علی رغم آزمایش های منفی به کار خود ادامه داده اند و مسئله ای برای آنها ایجاد نشده است. این مساله نشان می دهد که علم پزشکی احتیاج به پیشرفت در این زمینه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 102

به "فوتبالیست های آفریقایی بیشترین قربانیان ایست قلبی در زمین فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبالیست های آفریقایی بیشترین قربانیان ایست قلبی در زمین فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید