فوری، ، شاهزاده بن نایف و برادر شاه سعودی به جرم خیانت بازداشت شدند

به گزارش مجله پزشکی، شبکه خبری الجزیره در خبری فوری از بازداشت ولیعهد سابق و برادر شاه سعودی خبر داد.

فوری، ، شاهزاده بن نایف و برادر شاه سعودی به جرم خیانت بازداشت شدند

به گزارش خبرگزاری مجله پزشکی، وب سایت الجزیره نت در گزارشی به نقل از وال استریت ژورنال گزارش داد: مقامات سعودی شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برادر پادشاه سعودی، محمد بن نایف ولیعهد سابق و همچنین نواف بن نایف برادر کوچکتر بن نایف را بازداشت کرده اند.

بر اساس گزارش این روزنامه، اتهام این دو مقام سعودی خیانت عنوان شده است.در این گزارش ذکر نشده است که چه خیانتی اجرا شده است الجزیره در گزارش خود ادعا کرده است که آنها علیه ولیعهد سعودی دسیسه کرده اند! برخی منابع نیز رکود مالی را عنوان کرده اند. بر همین اساس الجزیره در ادامه گزارش خود این بازداشت ها را بی ارتباط به بازداشت های هتل کارلتون در سال 2017 نمی داند و عنوان کرده است که در سال 2017 نیز بسیاری از شاهزادگان رده بالای حکومت بازداشت شدند.

همچنین برخی منابع به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال گزارش دادند این بازداشت ها صبح جمعه اجرا شده است که طی آن محافظان کاخ پادشاهی که صورت بند و لباس های سیاه بر تن داشتند به محل اقامت این شاهزادگان رفته و پس از بازداشت آنها اقدام به گشتن محل اقامتشان کردند.

احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف از مهمترین رقیبان محمد بن سلمان ولیعهد سعودی برای رسیدن به قدرت به شمار می آمدند که روز جمعه هر دوی آنها بازداشت شدند.

الجزیره در خاتمه اسامی بازداشت شدگان در سال 2017 را منتشر کرد و نوشت: ده ها شاهزاده ، مقامات ارشد ، وزیران فعلی و سابق ، مقامات و بازرگانان به دستور ولیعهد محمد بن سلمان در نوامبر سال 2017 در هتل ریتز-کارلتون در ریاض بازداشت شدند.

در میان دستگیر شدگان وزیر عزل شده گارد ملی ، شاهزاده متعب بن عبدالله ، فرزند پادشاه عبدالله ، و برادرش شاهزاده سابق ریاض ترکی بن عبدالله ، شاهزاده بن طلال و شاهزاده فهد بن عبدالله بن محمد معاون سابق نیروی هوایی بودند.

بعداً ، مقامات سعودی کارزار پیگیری را گسترش دادند و دستگیرهای جدیدی را ترتیب دادند که شامل نخبگان سیاسی و مذهبی و نمادها در دنیای مالی و تجاری در پادشاهی بود ، و این کمپین شامل پسر عموی ولیعهد محمد بن سلمان و فرزندان و خانواده های آنها شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 244

به "فوری، ، شاهزاده بن نایف و برادر شاه سعودی به جرم خیانت بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوری، ، شاهزاده بن نایف و برادر شاه سعودی به جرم خیانت بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید