قهر کره شمالی با کره جنوبی

به گزارش مجله پزشکی، همزمان با تهدید کره شمالی مبنی بر قطع خطوط ارتباطی با سئول در واکنش به پخش اعلامیه هایی علیه پیونگ یانگ توسط فعالان کره جنوبی، مقامات سئول اعلام کردند که پیونگ یانگ به 2 تماس تلفنی امروز سه شنبه آنها پاسخ نداده است.

قهر کره شمالی با کره جنوبی

خبرگزاری یونهاپ، کره شمالی امروز سه شنبه اعلام نموده بود پیونگ یانگ خط ارتباطی میان مقام های شمال و جنوب و سایر راه های ارتباطی را از ساعت 12 امروز سه شنبه نهم ژوئن (20 خرداد) به وقت محلی قطع و تعطیل می نماید.

این راه های ارتباطی شامل خطوط ارتباطی دریاهای شرق و غرب میان ارتش های دو کشور، خط ارتباطی آزمایشی بین دو کره و خط تماس ویژه میان حزب کمونیست کارگران کره شمالی و کاخ آبی ریاست جمهوری کره جنوبی می گردد.

مقامات کره جنوبی امروز سه شنبه خواهان حفظ خطوط ارتباطی بین کره ای شده و اعلام نمودند که کره شمالی به 2 تماس تلفنی آنها پاسخ نداده است وزارت اتحاد کره جنوبی اعلام نمود: دفتر ارتباطی امروز صبح سعی کرد با کره شمالی تماس بگیرد اما پیونگ یانگ جواب نداد، به گفته وزارت دفاع کره جنوبی، کره شمالی به تماس ها به وسیله خطوط داغ نظامی نیز پاسخ نداده است.

بعضی فعالان کره جنوبی در روزهای اخیر اقدام به انتشار اوراق و بادکنک های تبلیغاتی در منطقه مرزی با کره شمالی نموده اند آنها با استفاده از این اقدام تبلیغاتی، عمدتاً به دنبال اعتراض به برنامه هسته ای نظامی کره شمالی و انتقاد از حقوق بشر در آن کشور هستند.

کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی تهدید نموده که اگر سئول مانع از پخش اعلامیه های ضد پیونگ یانگ توسط فعالان کره جنوبی نگردد، توافق نظامی با آن کشور را لغو خواهد نمود.

خبرگزاری یونهاپ گزارش کرد که کره شمالی همچنین اعلام نموده است از این پس با کره جنوبی مانند یک دشمن برخورد خواهد نمود.

خبرگزاری کره شمالی هم در خصوص انتشار اقلام تبلیغاتی در مرز دو کره نوشت که آنها عزت رهبر عالی کره شمالی را زیر سئوال برده اند لذا هیچ عفو و فرصتی وجود ندارد آنها باید مجبور شوند برای این امر هزینه های گزاف بپردازند.

کی. سی. ان. ای نوشت: کره شمالی به این نتیجه رسیده است که نیازی به نشستن چهره به چهره با مقامات کره جنوبی نیست و هیچ مسئله ای برای گفت و گو میان آنها وجود ندارد زیرا آنها فقط نگرانی ما را اضافه می نمایند.

همزمان گزارش شده است کارگران و اعضای اتحادیه کارگری کره شمالی روز گذشته راهپیمایی گسترده ای را در مقابل تالار فرهنگ شهر کائسونگ واقع در مرز دو کره برگزار کردند تا اقدامات ضد کره شمالی مقامات کره جنوبی و مدافعان حقوق بشر را محکوم نمایند.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و مون جائه این رییس جمهوری کره جنوبی در سال 2018 سه بار با هم ملاقات کردند اما به نظر می رسد این نشست ها چندان موقیت آمیز نبوده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 465

به "قهر کره شمالی با کره جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهر کره شمالی با کره جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید