مجلس نمایندگان افغانستان: آمریکا مذاکرات بین الافغانی را به حاشیه رانده است

به گزارش مجله پزشکی، نمایندگان مجلس افغانستان تاکید کردند که ابتکار فرایند صلح افغانستان را آمریکا به دست گرفته و از همین رو به مذاکرات بین الافغانی توجه صورت نگرفته است.

مجلس نمایندگان افغانستان: آمریکا مذاکرات بین الافغانی را به حاشیه رانده است

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان مجله پزشکی، مجلس نمایندگان افغانستان آمریکا را عاملی در به حاشیه راندن مذاکرات بین الافغانی خواند.

مجلس افغانستان بیان کرد صلح افغانستان در گرو آمریکا و پاکستان قرار گرفته و از همین رو مذاکرات بین الافغانی به حاشیه کشیده شده است.

به گفته نمایندگان، تاخیر در شروع گفت وگوهای بین الافغانی و نبود یک اجماع ملی سبب شده تا فرایند صلح افغانستان با چالش های بیشتری روبرو گردد.

شماری از نمایندگان مجلس افغانستان تاکید نمودند که ابتکار فرایند صلح افغانستان را آمریکا و پاکستان به دست گرفته و از همین رو به مذاکرات بین الافغانی توجه صورت نگرفته است.

نیلوفر ابراهیمی نماینده بدخشان در مجلس نمایندگان افغانستان گفت: صلح دو بخش دارد ما باید به وسیله خانه ملت موضعی داشته باشیم و نباید صلح در گرو چند کشور باشد و تنها آمریکا باشد و مذاکرات افغانی نباید به حاشیه برود.

همچنین ضیاالدین ضیاء نماینده سمنگان در مجلس نمایندگان افغانستان نیز گفت: صلح افغانستان در گرو آمریکا و پاکستان و چند سفیر است و مردم افغانستان را به طالبان فروخته اند و بر اساس توافقنامه ای که انجام شده باید مذاکرات افغانی شروع می شد و این یک چالش عظیم است.

رییس مجلس نمایندگان افغانستان تنش های سیاسی میان عبدالله و غنی را به زیان فرایند گفت وگوهای صلح دانست و تاکید نمود که حکومت مکلف است تا فرایند گفت وگوهای صلح را با گروه طالبان به نتیجه برساند.

نمایندگان مجلس افغانستان تاکید نمودند که طرف های درگیر از راه صلح هیچ گاه به اهداف خود نمی رسند و تنها قربانی اصلی ناامنی ها مردم هستند و باید به خواست مردم که صلح است رسیدگی جدی صورت گیرد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 278

به "مجلس نمایندگان افغانستان: آمریکا مذاکرات بین الافغانی را به حاشیه رانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس نمایندگان افغانستان: آمریکا مذاکرات بین الافغانی را به حاشیه رانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید