مخالفت فیس بوک و گوگل با قانون مالیات دیجیتال هند

به گزارش مجله پزشکی، هند قانون دیجیتال جدیدی وضع کرده تا از شرکت های تجارت آنلاین و پلتفرم های با پرداخت آنلاین مالیات برابرسازی 2 درصدی دریافت کند، این موضوع با مخالفت فیس بوک و گوگل روبرو شده است.

مخالفت فیس بوک و گوگل با قانون مالیات دیجیتال هند

هند از قانون اقتصادیات دیجیتال جدید خود دفاع کرد. این درحالی است که شرکت های بزرگ فناوری از جمله گوگل و فیس بوک و همچنین کننده تجاری ایالات متحده آمریکا (USTR) با آن مخالف هستند.

در جلسه بودجه سالانه هند اعلام شد اقتصادیات برابرسازی 2 درصدی بر شرکت های تجارت آنلاین خارجی که سال گذشته وضع شده، اکنون شامل شرکت هایی هم می شود که کالا یا سرویسی عرضه نمی کنند. همچنین اگر یکی از طرفین تراکنش، یک پلتفرم آنلاین باشد یا پلتفرمی که فقط پرداخت آنلاین انجام می دهد بازهم باید اقتصادیات مذکور را بپردازد.

وزیر بازرگانی هند در این باره گفت: در اصل اگر منافع اقتصادی از یک حوزه خاصی وجود داشته باشد، باید اقتصادیاتی بر آن حوزه وضع شود.

این در حالی است که بر اساس شفاف سازی دولت در خصوص بودجه، حق انتشار و هزینه های سرویس های فناوری از این قانون مستثنی هستند.

هند و آمریکا مذاکراتی برای یک توافقنامه تجاری دوطرفه انجام داده اند و دولت جدید آمریکا به رهبری جوبایدن از ادامه مذاکرات استقبال کرده است.

البته بیش از یک سال است که دو کشور مشغول تکاپو هستند تا یک قرارداد تجاری محدود منعقد کنند اما درباره تعرفه های بالاتر و سیاست های دولت هند درباره تجارت آنلاین و ذخیره سازی اطلاعات با یکدیگر اختلاف دارند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 886

به "مخالفت فیس بوک و گوگل با قانون مالیات دیجیتال هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت فیس بوک و گوگل با قانون مالیات دیجیتال هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید