مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران اطلاع داد

به گزارش مجله پزشکی، شروع آموزش دوره پیشرفته ایمنی شهری (سطح B) به پرسنل حوزه بانوان/گام بعدی تربیت آتش نشان زن برای مجموعه های مختص زنان است

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران اطلاع داد

به گزارش گروه اجتماعی مجله پزشکی، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با اعلام اینکه پس از آموزش دوره ایمنی مقدماتی (سطح C)، به 4800 نفر از زنان شهفرایند و شاغل در شهرداری تهران، آموزش سطح پیشرفته تر B. به پرسنل حوزه بانوان شهرداری آغاز شده است، گفت: در نظر داریم با ادامه این طرح در هر یک از مجموعه های شهربانو، حداقل یک آتش نشان زن داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، زهرا بهروزآذر با اشاره به ماده 73 برنامه سوم توسعه شهر تهران مبنی بر توانمندسازی زنان به عنوان یکی از ماموریت های اداره کل امور بانوان توضیح داد: این برنامه بخشی از برنامه کلان تر توانمندسازی زنان است که در ابعاد مختلف فردی، اجتماعی و مالی اجرا می گردد. به همین دلیل با همکاری سازمان آتش نشانی، برنامه ای برای آموزش ایمنی و پیشگیری از حوادث در سطوح مختلف و برای گروه های متفاوت زنان درنظر گرفته شد.

وی در ادامه اظهار کرد: در فاز اول این طرح با توجه به اینکه بانوان خانه دار بیشتر در معرض حوادث در منازل هستند، دوره ایمنی در خانه برای 4600 نفر از زنان شهفرایند در مناطق مختلف برگزار گردید تا هم سلامت و جان فرد حفظ گردد و هم هزینه هایی که شهر متحمل می گردد؛ کاهش یابد. از سوی دیگر با توجه به احتمال وقوع حوادث و آتش سوزی در مجموعه های مختص بانوان و عدم امکان حضور سریع نیرو های متخصص مرد در این مجموعه ها، آموزش دوره های مختلف ایمنی به پرسنل این مجموعه ها در دستور کار نهاده شد. به همین دلیل ابتدا دوره سطح C. از مجموعه سه گانه دوره های تربیت آتش نشان (سطوح A، B. و C)، برای پرسنل شاغل در حوزه بانوان و مجموعه های مختص زنان اجرا شد که در خاتمه 138 نفر پیروز به دریافت مدرک این دوره شدند.

بهروز آذر اضافه نمود: در حال حاضر نیز دوره ایمنی سطح B. که شامل 60 ساعت آموزش، 20 ساعت آموزش تئوری و 40 ساعت آموزش عملی است برای 60 نفر از دارندگان مدرک سطح C. از جمله مدیران امور بانوان، مدیران و کارشناسان بوستان ها بانوان و مجموعه های شهربانو، با همکاری سازمان آتش نشانی و شهرداری های مناطق 22 گانه در حال اجراست و برای سایر افراد این گروه نیز مجددا برگزار خواهد شد.

مدیر کل امور بانوان در مورد مراحل بعدی این طرح خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه گذراندن این سه دوره، لازمه تربیت یک آتش نشان است در نظر داریم با ادامه این فرایند، آموزش ایمنی سطح A. را برای تعدادی از پرسنل مجموعه های مختص بانوان که پیروز به کسب مدرک دوره سطح B. شوند، اجرا کنیم و در هر مجموعه یک آتش نشان زن داشته باشیم. همچنین مقرر است دوره ایمنی سطح C. برای سایر زنان شهفرایند مجدد برگزار گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 147

به "مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید