نحوه مشاهده تعداد سهام فروخته شده سهام عدالت

به گزارش مجله پزشکی، به گزارش خبرنگاران، حسین فهیمی سخنگوی سهام عدالت، در پاسخ به این سوال که سهامداران عدالت از چه راهی می توانند متوجه شوند که کدام سهمشان به فروخته شده است، گفت: تمام اطلاعات سهامداران در سامانه sahamedalat.ir قابل مشاهده است. این اطلاعات شامل این موارد می گردد: اینکه تعداد کدام سهام شأن کم شده، کدام باقی مانده و ارزش روز دارایی شان چقدر است.

نحوه مشاهده تعداد سهام فروخته شده سهام عدالت

وی ادامه داد: این سامانه، مانده سهام را به سهامدار اعلام می نماید اما مستقیماً سهام فروخته شده را نشان نمی دهد بلکه سهامدار باید خودش اطلاعات را مدیریت کند و بداند در گذشته چه مقدار از آن سهم را داشته و در حال حاضر چه مقدار از آن را در اختیار دارد. به عنوان نمونه اگر در نمادی در گذشته 40 سهم داشته، اگر در سامانه نشان دهد که در حال حاضر مانده سهم وی در آن نماد، 10 سهم است، این نشان می دهد که 30 سهم سهامدار توسط کارگزاری یا بانک فروش رفته است.

لازم به ذکر است، با آزادسازی 30 دیگر از سهام عدالت، مجموع سهام عدالت آزادشده برای سهامدارانی که روش مستقیم مدیریت سهام را انتخاب نموده اند به 60 درصد رسیده است و این افراد می توانند با مراجعه به سامانه کارگزاری ها سهام عدالتشان را بفروشند.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 612

به "نحوه مشاهده تعداد سهام فروخته شده سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه مشاهده تعداد سهام فروخته شده سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید