هلی برن عناصر داعش توسط هواپیماهای ناشناس به صلاح الدین عراق

به گزارش مجله پزشکی، عضو مجلس عراق گفت که طی روزهای گذشته هواپیماها یا بالگردهایی ناشناس باندهایی از تروریست های داعش را به استان صلاح الدین انتقال دادند.

هلی برن عناصر داعش توسط هواپیماهای ناشناس به صلاح الدین عراق

به گزارش گروه بین الملل مجله پزشکی، یک عضو کمیته امنیت و دفاع مجلس عراق امروز شنبه گفت که استان صلاح الدین طی روزهای گذشته شاهد عملیات کماندویی انتقال تروریست های داعش به استان صلاح الدین توسط هواپیماهایی ناشناس بوده است.

الرکابی در گفت وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: کمیته امنیت و دفاع دو هفته پیش میزبان فرمانده امنیتی در صلاح الدین، دیالی و کرکوک بود که در آن خلا امنیتی بزرگ در این سه استان گزارش شد.

وی با اشاره به امکانات نظامی ضعیف در استان دیالی گفت: داعش در حال حاضر از شیوه چریکی برای حملات خود استفاده می کند یعنی ضربه می زند و می گریزد و برای ایجاد قدرت بازدارندگی در برخورد با چنین حملاتی باید با همین تاکتیک جلو رفت.

وی با ابراز نگرانی نسبت به احتمال بازگشت گروه های تروریستی به این مناطق گفت: بازگشت سناریوی سال 2014 داعش در سیطره داعش بر برخی استان ها بعید است، زیرا داعش به دنبال به چنگ آوردن منطقه ای نیست، بلکه فقط می خواهد اوضاع سیاسی و امنیتی را برهم بزند.

او اضافه نمود: شاهدان عینی طی روزهای گذشته از فرود آمدن هواپیماهای حامل برخی گروه های تروریستی در صلاح الدین گفتند اما هویت این هواپیماها روشن نیست.

نهاد اطلاع رسانی امنیتی عراق روز جمعه از شهید و زخمی شدن پنج نیروی الحشد الشعبی در حمله داعش به استان دیالی خبر دادند.

هسته های خفته داعش طی هفته های اخیر در عراق فعال شده و در مثلث استان های صلاح الدین، دیالی و کرکوک، نظامیان و غیرنظامیان را هدف قرار می دهند. مقامات عراقی معتقدند این تحرکات با حمایت آمریکا انجام می شود تا امنیت و ثبات کشور را متزلزل کند و اوضاع را به گونه ای جلوه دهند که خروج تدریجی نظامیان خارجی عضو ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به فرماندهی آمریکا در عراق عامل این تنش ها بوده است و به این بهانه دولت، مجلس و مردم عراق را برای ابقای این نیروها متقاعد کنند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 428

به "هلی برن عناصر داعش توسط هواپیماهای ناشناس به صلاح الدین عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلی برن عناصر داعش توسط هواپیماهای ناشناس به صلاح الدین عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید