پلیس آمریکا یک سیاهپوست دیگر را در مینیاپولیس به قتل رساند

به گزارش مجله پزشکی، به دنبال قتل یک جوان سیاهپوست دیگر در شهر مینیاپولیس به دست نیروهای پلیس آمریکا، تظاهرات گسترده ای در این شهر ایالت مینه سوتا برگزار و به خشونت کشیده شد.

پلیس آمریکا یک سیاهپوست دیگر را در مینیاپولیس به قتل رساند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در ادامه اقدامات خشونت بار پلیس آمریکا علیه اقلیت ها بویژه رنگین پوستان، معاونان پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا با ضربات گلوله یک سیاهپوست دیگر را به قتل رساندند.

شبکه الجزیره در این خصوص گزارش کرد، در همان روزی که مقام های امنیتی آمریکا، میدان جورج فلوید واقع در جنوب مینیاپولیس را از حضور معترضان به خشونت پلیس پاکسازی می کردند، معاونا پلیس در حین یک عملیات بازداشت یک فرد مظنون، یک سیاهپوست به نام وینستون بوگی اسمیت 32 ساله و پدر سه فرزند را با ضربات گلوله کشتند.

به دنبال جدیدترین اقدام خشونت بار پلیس مینیاپولیس، تظاهرات در این شهر به خشونت کشیده شد و معترضان خودروها و فروشگاهها را به آتش کشیدند و با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

نیروهای امنیتی پلیس طی بیانیه ای مدعی شده اند که اسمیت به دلیل مالکیت غیرقانونی سلاح تحت تعقیب بوده و قبل از آن که هدف اصابت گلوله قرار گیرد به سمت مأموران پلیس تیراندازی نموده است.

معترضان آمریکایی در واکنش به جدیدترین اقدام خشونت بار پلیس مینیاپولیس با تجمع در خیابان های شهر شعارهایی علیه پلیس آمریکا سر دادند و خودروها و سطل های زباله را به آتش کشیدند و شیشه های بعضی فروشگاه ها را در هم شکستند.

اعتراضات علیه خشونت پلیس در شهر مینیاپولیس از پنجشنبه شب هفته گذشته (13 خردادماه شروع شد) و پلیس در جریان این اعتراضات دست کم 9 نفر را بازداشت کرد.

روز گذشته به وقت محلی نیز معترضان بر روی دیوارهای ساختمان مجاور پارکینگی که اسمیت مورد اصابت گلوله نهاده شد، نوشتند: مینیاپولیس همچنان از پلیس نفرت دارد و هیچ مجازاتی برای آن ها (نیروهای پلیس) وجود ندارد.

طبق این گزارش، کنشگران مینیاپولیس به شبکه الجزیره اعلام نمودند که قصد دارند آدینه شب به وقت محلی (امروز) مجدداً در مرکز شهر علیه خشونت های پلیس آمریکا تظاهرات برپا نمایند.

پلیس مینیاپولیس با صدور بیانیه ای در توجیه این اقدام پلیس در به قتل رساندن اسمیت اعلام نمود: در جریان حادثه، سوژه مورد نظر که در یک خودروی پارک شده بود، از فرمان پلیس تبعیت نکرد و یک اسلحه ای را بیرون آورد که موجب شد اعضای گروه ویژه به سمت سوژه تیراندازی نمایند.

شاهدان ماجرا می گویند که صدای شلیک 10 گلوله را شنیدند اما معین نیست که مأموران پلیس چه تعداد گلوله به سمت اسمیت شلیک نموده اند.

قتل اسمیت درست در نزدیکی محلی انجام شده است که سال گذشته، جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست، به وسیله فشردن زانو بر روی گردنش به مدت حدود 9 دقیقه، حین بازداشت توسط شاوین، مامور پلیس آمریکا و چند مامور دیگر جانش را از دست داد. علت بازداشت فلوید از سوی شاوین و همکارانش این بود که برای خرید در یک مغازه، 20 دلاری تقلبی به فروشنده تحویل داده بود.

صحنه به قتل رسیدن فلوید موج گسترده ای از اعتراضات علیه نژادپرستی و خشونت پلیس را در آمریکا به دنبال داشت که به دیگر کشورهای دنیا نیز کشیده شد. قتل چند شهروند سیاه پوست دیگر توسط پلیس آمریکا نیز در شعله ور شدن بیش از پیش این اعتراضات موثر واقع شده است.

دادگاه رسیدگی به اتهام قتل درجه سوم توسط درک شاوین، حدود سه هفته به طول انجامید و در نهایت پس از امتناع او از ارائه دفاعیات در دادگاه، اواخر اردیبهشت ماه گناهکار شناخته شد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1107

به "پلیس آمریکا یک سیاهپوست دیگر را در مینیاپولیس به قتل رساند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس آمریکا یک سیاهپوست دیگر را در مینیاپولیس به قتل رساند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید