چه تعداد خانواده جدید به دریافت کنندگان یاری های معیشتی اضافه شد؟

به گزارش مجله پزشکی، سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور از اضافه شدن 419 هزار خانوار جدید به دریافت کنندگان یاری های معیشتی اطلاع داد.

چه تعداد خانواده جدید به دریافت کنندگان یاری های معیشتی اضافه شد؟

به گزارش مجله پزشکی به نقل از تسنیم، مهدی قمصریان سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دومین مرحله از یاری های معیشتی فردا شب (10 دی ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

به گفته قمصریان پس از اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین، منابع حاصل از اجرای این طرح در قالب یاری معیشتی به صورت منظم و ماهیانه به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد. بر اساس اعلام رئیس مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، یاری های معیشتی به تناسب بعد افراد خانوار پرداخت خواهد شد. به گونه ای که برای خانوارهای تک نفره 55 هزار تومان، دونفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان واریز انجام می گردد.

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص اینکه آیا در سرپرستان خانوار دریافت کننده دومین مرحله حمایت معیشتی نسبت به مرحله قبل تغییری حاصل شده است یا خیر، گفت: در این مرحله، 419 هزار و 304 خانوار دیگر که درخواست آنالیز مجدد آنها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تایید شده، حمایت معیشتی مرحله اول و دوم را هم زمان فرداشب دریافت خواهند کرد.

به گفته قمصریان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنان در حال ارزیابی سایر درخواست ها است و امکان تایید تعداد بیشتری از این خانوارها در ماه های آینده وجود دارد. وی تاکید نمود: در هر مرحله که خانوارها از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مورد تایید قرار بگیرند حمایت معیشتی از مرحله نخست برای آنها محاسبه و واریز خواهد شد.

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور جمع مبلغ حمایت معیشتی مرحله دوم را که واریز خواهد شد بیش از 2532 میلیارد تومان اظهار داشت.

قمصریان همچنین اظهار داشت: یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی هم مطابق ماه قبل 20 دی ماه واریز خواهد شد.

  • زمان واریز یاری معیشتی اعلام شد
  • اما و اگرهای پرداخت یاری معیشتی دولت
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 14

به "چه تعداد خانواده جدید به دریافت کنندگان یاری های معیشتی اضافه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه تعداد خانواده جدید به دریافت کنندگان یاری های معیشتی اضافه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید