ژنرال های بازنشسته برزیل احتمال کودتای ارتش را رد می نمایند

به گزارش مجله پزشکی، درخواست ها از ارتش برزیل برای بستن کنگره و دادگاه عالی در هفته های اخیر در میان هواداران ژائیر بولسونارو زیاد شنیده می گردد اما ژنرال های بازنشسته و ناظران نیروهای مسلح این درخواست ها را بی فایده و تقریبا غیرممکن می دانند.

ژنرال های بازنشسته برزیل احتمال کودتای ارتش را رد می نمایند

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل مجله پزشکی، احتمال می رود با توجه به شرایط وخیم مالی و شیوع گسترده ویروس کرونا، تحقیقات پلیس از دوستان و نزدیکان ژائیر بولسونارو و تظاهرات حامیان وی ادامه پیدا کند که خواهان دخالت ارتش و تعطیلی کنگره و دادگاه عالی هستند.

اما چند تن از ژنرال های بازنشسته برزیل به رویترز گفته اند خطر دخالت ارتش وجود ندارد ولی ابراز نگرانی نموده اند که نیروهای مسلح در زمان ریاست جمهوری بولسونارو وارد مسائل سیاسی شوند.

کارلوس سنتوس کروز ژنرال بازنشسته ارتش گفت: این ایده که نیروهای مسلح را وارد دعواهای قوای حکومتی نموده کاملا نامناسب و نشانه بی احترامی به نیروهای مسلح است.

پائول چاگاس ژنرال بازنشسته نیز تاکید نمود که رئیس جمهور قدرت تعطیلی کنگره و یا دادگاه عالی را ندارد و اگر این کار انجام دهد، مشروعیت خود را از دست خواهد داد.

فرمانده سابق ناوگان بالگردهای برزیل هم تاکید نمود که نیروهای مسلح کاملا به قانون اساسی احترام می گذارند و دستور دخالت آنها در سیاست خلاف قانون اساسی و غیرقانونی خواهد بود.

تنش های سیاسی اخیر در برزیل افزایش زیادی یافته است. طی چند روز گذشته نیروهای پلیس در چارچوب تحقیقات فساد، دروغ پراکنی و سازماندهی اعتراضات ضد دموکراسی عده ای از نزدیکان و حامیان بولسونارو را دستگیر نموده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 403

به "ژنرال های بازنشسته برزیل احتمال کودتای ارتش را رد می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژنرال های بازنشسته برزیل احتمال کودتای ارتش را رد می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید