کلهر: شروع دوباره لیگ برتر بهترین تصمیم بود، مدیران باشگاه ها نسبت به شرایط شان اظهارنظر می نمایند

به گزارش مجله پزشکی، بازیکن پیشین تیم پرسپولیس معتقد است که شروع دوباره مسابقات لیگ برتر فوتبال بهترین تصمیمی بود که ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفت.

کلهر: شروع دوباره لیگ برتر بهترین تصمیم بود، مدیران باشگاه ها نسبت به شرایط شان اظهارنظر می نمایند

محمود کلهر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد شروع دوباره مسابقات لیگ برتر فوتبال گفت: شروع دوباره لیگ بهترین تصمیمی بود که ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفت و وزارت بهداشت هم یاری کرد که مسابقات ادامه داشته باشد. اگر بازی ها نیمه کاره رها می شد اثرات منفی زیادی در پی داشت.

وی ادامه داد: در این چند ماه جوانان و نوجوانان ما مسائل روحی و روانی زیادی داشتند که تاثیرات منفی روی آنها گذاشته بود و الان که نزدیک فصل تابستان می شویم و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بیشتر هم می گردد، برگزاری مسابقات لیگ برتر می تواند به گذراندن اوقات فراغت جوانان یاری کند، به شرطی که در برگزاری مسابقات نکات بهداشتی رعایت گردد.

کلهر عنوان نمود: در دو سه روز گذشته مسابقات بوندسلیگا را دیدیم، می بینیم که چقدر مرتب و منظم مسائل بهداشتی رعایت می گردد. امیدوارم این امکانات را هم در اختیار باشگاه ها و بازیکنان لیگ برتر قرار بدهیم تا مسائل بهداشتی رعایت گردد و تیمی هم که شایسته قهرمانی است به درستی و با انجام بازی قهرمان گردد، فرقی هم نمی نماید که چه تیمی باشد.

وی در واکنش به این موضوع که بعضی امکانات فوتبال ما با بوندسلیگا را برابر نمی دانند و مخالف برگزاری مسابقات هستند، گفت: چرا ما چنین شرایطی را نداریم؟ شما ببینید مردم در این مدت با توجه به همه مسائلی که وجود داشت چقدر یاری کردند تا شرایط بهداشتی جامعه بهتر گردد، چیزی که خیلی مهم است این است که ما بتوانیم مدیریت درستی داشته باشیم.

بازیکن پیشین پرسپولیس یادآور شد: شک نداشته باشید که ما هم شرایط برگزاری مسابقات را داریم و برای همه ما سلامتی بازیکنان و مربیان مهم است. درست است امکانات بوندسلیگا و لالیگا از ما بهتر است ولی ما هم می توانیم با برنامه ریزی و مدیریت درست و با کمترین هزینه مسائل را برطرف کنیم و بیشترین بهره برداری را داشته باشیم. باید فرهنگ رعایت مسائل بهداشتی در همه سطوح جامعه جا بیفتد.

وی با بیان اینکه مدیران باشگاه ها نسبت به شرایط خودشان درباره برگزاری یا لغو مسابقات نظر می دهند، توضیح داد: اگر در این شرایط لیگ تعطیل گردد بیشترین ضرر را پرسپولیس می نماید، چون در حال حاضر با 10 امتیاز اختلاف در صدر جدول است و از آن طرف هم طبیعی است که تیم هایی هم که در قعر جدول هستند دوست داشته باشند بازی ها تعطیل گردد. باید بین مدیران باشگاه های ما تعاملی صورت بگیرد و این طور نباشد که هر باشگاهی به خاطر حفظ صندلی شان، اظهارنظر نمایند. سال هاست که در بخش مدیریتی دچار مشکل هستیم، بیشتر هم به خاطر این موضوع است که جلسات منظمی بین مدیران باشگاه ها برگزار نمی کنیم.

کلهر ادامه داد: مدیران باشگاه ها نظرات شخصی شان را اعلام می نمایند ولی منطق می گوید که فدراسیون فوتبال به عنوان متولی تصمیم درستی بگیرد. باید در مدیریت تخصصی تر و حرفه ای تر عمل کنیم تا صندلی بهتری در فوتبال حرفه ای جهان پیدا کنیم. در جهان می بینیم که فقط قهرمانی مطرح نیست و باشگاه ها در همه بخش ها فعالیت و کیفیت مناسبی دارند. آنها آموزشگاه و زمین های تمرین مناسبی دارند و در این شرایط هم شرایط بهداشتی را به بهترین شکل رعایت می نمایند. مشکل ما این است که در فوتبال مان هنوز چیزی به نام باشگاه نداریم و فقط تیم داری می کنیم و مدیران هم کار ریشه ای انجام نمی دهند.

وی گفت: وقتی فوتبالِ روز جهان را می بینیم، آنها در هر شرایطی همه چیز را از قبل پیش بینی نموده اند و وقتی هم مسئله ای مثل ویروس کرونا به وجود می آید، مسائل را آنالیز می نمایند و با یک برنامه ریزی و مدیریت درست کارشان را انجام می دهند. ما یک بازیکن حرفه ای در اروپا را نمی بینیم که بی تحرک باشد و تمرین نکند، تمرینات کافی را مرور می نمایند و باشگاه ها هم با یک برنامه ریزی منظم و دقیق بازیکنان را تحت کنترل دارند.

بازیکن پیشین پرسپولیس اعلام کرد: در باشگاه های ما هم باید این فرهنگ جا بیفتد و امکانات و شرایط را فراهم نمایند تا وقتی چنین مسئله ای پیش می آید، برنامه ریزی درستی داشته باشیم. بازیکنان ما باید بدانند وقتی پول حرفه ای می گیرند باید حرفه ای زندگی نمایند و در هر شرایطی خودشان را آماده نگه دارند. امیدوارم که بازیکنان ما هم در این مدت با انجام تمرینات مناسب آمادگی نسبی خود را حفظ نموده باشند و با شروع تمرینات تیم ها با آمادگی کامل ادامه مسابقات لیگ را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 427

به "کلهر: شروع دوباره لیگ برتر بهترین تصمیم بود، مدیران باشگاه ها نسبت به شرایط شان اظهارنظر می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلهر: شروع دوباره لیگ برتر بهترین تصمیم بود، مدیران باشگاه ها نسبت به شرایط شان اظهارنظر می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید