گزارش نشریه فرانسوی از بی مهری دولت فرانسه در حق کارکنان ایرانی رنو

به گزارش مجله پزشکی، دولت فرانسه از کارمندان ایرانی شرکت رنو که در سال 2018 به درخواست این شرکت راهی فرانسه شده بودند تا مهارت های خود را برای حضور در پروژه های احتمالی شرکت رنو در ایران پس از برطرف احتمالی تحریم های آمریکا حفظ نمایند، خواسته است که این کشور را ترک نمایند.

گزارش نشریه فرانسوی از بی مهری دولت فرانسه در حق کارکنان ایرانی رنو

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه فرانسوی لوپوئن در گزارشی با عنوان سرنوشت غم انگیز کارکنان ایرانی شرکت رنو از بی مهری دولت فرانسه در حق بیش از 100 شهروند ایرانی که در پروژه های مشترک شرکت رنو در ایران مشغول کار بوده اند و این شرکت پس از خروجش از ایران در سال 2018 به دلیل تحریم های آمریکا به آنها پیشنهاد نموده است که جهت حفظ مهارت هایشان به فرانسه بیایند، پرده برداشته است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

یکی از کارکنان ایرانی شرکت رنو به خبرنگار روزنامه لوپوئن گفته است که دولت فرانسه از وی و 113 نفر دیگر از کارکنان ایرانی شرکت رنو که در سال 2018 به پیشنهاد خود این شرکت به فرانسه آمده اند، خواسته است که خاک این کشور را ترک نمایند.

بر اساس این گزارش، اگرچه در قرارداد کارکنان ایرانی شرکت رنو قید شده است که همکاری آنها با شرکت یک قرارداد بوده و شرکت هیچ مسئولیتی در قبال اقامات خانواده هایشان ندارد، اما پیشنهاد شرکت رنو به این گروه از کارکنان ایرانی باعث شده است که آنها از کار خود در ایران استعفا نمایند و با این تصور که با بازگشت شرکت رنو به ایران آنها نیز به کار خود در ایران (شرکت رنو-پارس) بازخواهند گشت، راهی فرانسه شوند.

دولت فرانسه در حالی از کارکنان ایرانی شرکت رنو خواسته است که خاک فرانسه را ترک نمایند که بعضی از این کارکنان به دلایل مختلف -از جمله مسئله تحصیل فرزندانشان که در صورت خروج آنها از فرانسه نیمه کاره خواهد ماند- خواهان تمدید اقامت خود در فرانسه هستند.

روزنامه لوپوئن در انتها این گزارش خاطرنشان نموده است که اگرچه کارکنان ایرانی شرکت رنو برای حل کردن مسائل خود و تمدید اقامتشان در فرانسه وکیل استخدام نموده اند و مهلت کمی نیز گرفته اند، اما به نظر می رسد که آنها دیر یا زود باید خاک فرانسه را ترک نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 857

به "گزارش نشریه فرانسوی از بی مهری دولت فرانسه در حق کارکنان ایرانی رنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش نشریه فرانسوی از بی مهری دولت فرانسه در حق کارکنان ایرانی رنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید