یکی از میراث تاریخی فرانسه در آتش سوزی کلیسا نانت به طور کامل نابود شد

به گزارش مجله پزشکی، آتشی که دو روز گذشته در کلیسا جامع شهر نانت فرانسه بالا گرفت، در کنار مجموعه ای از آثار باستانی و نقاشی های ارزشمند، ارگ قدیمی این کلیسا که یکی از جاذبه های اصلی آن بود را نیز از بین برد.

یکی از میراث تاریخی فرانسه در آتش سوزی کلیسا نانت به طور کامل نابود شد

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

فرانسوا رنو (François Renaud) کشیش کاتولیکی که مسئولیت نظارت بر کلیسا جامع نانت را برعهده دارد، پس از آنالیز میزان خسارت وارده اعلام نمود ارگ تاریخی این کلیسا به طور کامل از بین رفته و پنجره های پشت این ارگ تماما در اثر آتش سوزی فروریخته اند.

با این حال به گفته لوران فرلی (Laurent Ferlay) رئیس آتش نشانی منطقه، خسارت وارده به این کلیسا با آسیبی که شعله های آتش سال گذشته به کلیسای نوتردام پاریس وارد کردند، قابل قیاس نیست. 15 آوریل سال 2019 (26 فروردین 98) آتشی مهیب در کلیسای نوتردام پا گرفت و مناره و سقف آن را خراب کرد. داربست هایی هم که در آن موقع برای بازسازی مناره قدیمی این بنا برپا شده بود در آتش سوخته و درهم تنیده شدند.

ماجرا آتش سوزی؛ از گزارش تا تحقیق

نزدیک ساعت 8 صبح روز شنبه به وقت محلی، عابران پیاده پس از مشاهده دود و شعله های آتشی که از کلیسای جامع نانت زبانه می کشید، با آتش نشانی تماس گرفتند. بلافاصله حدود 100 آتش نشان در صحنه حادثه حاضر شده و پیروز شدند آتش را مهار نمایند.

از آنجایی که آتش سوزیِ روز شنبه در سه نقطه مختلف این بنای تاریخی شروع شده بود، بلافاصله تحقیقاتی درباره احتمال عمدی بودن حادثه به جریان افتاد.

به گفته پیر سن (Pierre Sennes) دادستان شهر نانت، هیچ نشانی از ورود با زور به ساختمان کلیسا وجود ندارد، یکی از شعله ها نزدیک ارگ و دو شعله دیگر در سوی دیگر کلیسا پا گرفته بودند.

خبرگزاری فرانسه نوشت، ساختمان این کلیسا در سال 1972 میلادی نیز طعمه حریق شد و بیش از 13 سال طول کشید تا سقف آن ترمیم گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 521

به "یکی از میراث تاریخی فرانسه در آتش سوزی کلیسا نانت به طور کامل نابود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یکی از میراث تاریخی فرانسه در آتش سوزی کلیسا نانت به طور کامل نابود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید