آخرین شرایط جاده های شمالی کشور

به گزارش مجله پزشکی، علیرضا آشوری اظهار کرد: براساس الگو های پیش بینی شده برآورد می شود سفر ها در تعطیلات پیش رو نسبت به اردیبهشت ماه امسال حدود 20 درصد افزایش داشته باشد. البته قطعا از عید فطر کمتر خواهد بود، چرا که برآورد ها نشان می دهد از استان های تهران و البرز در این ایام حدود 250 هزار خودرو خارج خواهد شد که این میزان برای تعطیلات عید به 400 هزار خودرو رسید.

آخرین شرایط جاده های شمالی کشور

وی در گفتگو با ایسنا، با بیان این که براساس الگوی پلاک های ثبت شده در اردیبهشت ماه و تعطیلات عید فطر پس از استان تهران و البرز، خراسان رضوی، اصفهان، مازندران، گیلان و شیراز بیشترین سفر های بین استانی را داشته اند، اضافه کرد: پیش بینی می شود ساعت اوج ترافیک امروز برای راستا رفت از ساعت 15 تا 21 و برای راستا برگشت از ساعت 14 تا 21 روز جمعه شانزدهم خردادماه باشد که البته این یک برآورد کلی برای همه جاده ها و محور های مواصلاتی کشور است.

مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد: در جاده های شمالی کشور نیز برای امروز از ساعت حدود 14 ترافیک آغاز می شود و به تدریج و با گذشت زمان این ترافیک تا حدود ساعت 21 سنگین خواهد ماند به گونه ای که در محور تهران - کرج ترافیک از پل کلات از ساعت 16 تا 21 امروز برآورد شده و برای راستا برگشت در روز جمعه در همین محور از ساعت 15 تا 21 و برای صبح شنبه نیز همین شرایط در این محور پیش بینی می شود. همچنین در محدوده گچسر یعنی تقاطع آزادراه تهران - شمال و جاده چالوس امروز ساعت 16 ترافیک آغاز می شود و در ساعت 17 تا 21 به اوج خود می رسد.

آشوری اضافه کرد: همچنین در محور قزوین - رشت از محدوده لوشان تا رودبار از ساعت 14 تا 20 امروز ترافیک نیمه سنگین و سنگین پیش بینی می شود و در محور هراز نیز به ویژه در محدوده پلور و گزنک از ساعت 19 تا 21 ترافیک سنگین برآورد شده است که برای راستا برگشت در روز جمعه نیز همین ساعات ترافیکی برآورد شده است، اما در محور فیروزکوه ترافیک نیمه سنگین از ساعت 17 تا 23 امروز به ویژه در اطراف محدوده شیرگاه برآورد شده است که البته کمتر از دیگر محور ها و جاده های شمالی کشور است.

مدیر مرکز مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین درباره اعمال محدودیت تردد در جاده های شمالی براساس برآورد شرایط ترافیکی محور های مختلف اظهار کرد: براساس الگو های پیش بینی شده ترافیکی محدودیت های تردد پیشنهادی را به پلیس راهور اعلام کرده ایم و مردم می توانند از طریق سامانه تلفن گویا و سایت 141 سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قبل از انجام سفر نسبت به این محدودیت ها کسب اطلاع کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 453

به "آخرین شرایط جاده های شمالی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط جاده های شمالی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید