آمار سالانه سفر با مترو تهران

به گزارش مجله پزشکی، براساس اعلام مدیریت شهری تهران، 20 میلیارد تومان اعتبار برای تبدیل شدن 20 ایستگاه مترو به موزه و مقاصد گردشگری در سال آینده اختصاص خواهد یافت.

آمار سالانه سفر با مترو تهران

به گزارش فارس، هم اکنون 300 میلیون مسافر از 130 ایستگاه سالانه تردد دارند و لازم است از این ظرفیت برای ارتقای سطح فرهنگی شهر و کشور استفاده گردد.

همچنین سال جاری با همکاری شرکت بهره برداری متروی تهران و اتحادیه فرش کشور ایستگاه متروی خیام به موزه اختصاص داده شده و قرار شده است تا بهترین فرش های دستباف در این موزه به معرض نمایش گذاشته گردد که تا سرانجام نوروز عملیات اصلی این موزه به اتمام برسد. همچنین با همکاری دانشگاه سوره ایستگاه خرسند به موزه نقاشی تبدیل شد.

در ادامه این گزارش آمده است: تنها 30 درصد هزینه های شرکت مترو را مردم به وسیله تهیه بلیت پرداخت می نمایند. بنابر اعلام مسوولان در مدیریت شهری تهران در متروی تهران با شهری مواجهیم که در زیرپای پایتخت قرار گرفته است که در این شرایط روزانه 860 هزار نفر و در سال 300 میلیون مسافر از این ناوگان استفاده می نمایند و نباید از کار های فرهنگی غافل شد.

در این گزارش با اشاره به برگزاری اولین جشنواره انیمیشن یک دقیقه ای با موضوع مترو نیز اعلام شده است: وقتی از انیمشین یک دقیقه ای صحبت می گردد توجه به عنصر زمان مهم تر می گردد و ما باید یاد بگیریم در یک دقیقه پیغام خود را برسانیم.

در این جشنواره 79 اثر از هنرمندان کشور در حوزه های بچه ها کار، کرونا، زنان، دستفروشان، رعایت پروتکل های بهداشتی و... به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 924

به "آمار سالانه سفر با مترو تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار سالانه سفر با مترو تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید