انیمیشن درون و بیرون 2 به باشگاه میلیارد دلاری ها پیوست (باکس آفیس هفته)

به گزارش مجله پزشکی، انیمیشن درون و بیرون 2 (Inside Out 2) که همچنان صدرنشین باکس آفیس است، پس از 19 روز اکران پیروز شد در آمریکای شمالی 469.3 میلیون دلار و در سطح بین المللی 545.5 میلیون دلار بفروشد و مجموع عایدی جهانی خود را به 1.015 میلیارد دلار برساند. این انیمیشن یکی از 11 فیلمی است که توانست به باشگاه میلیاردی ها بپیوندد (که هشت مورد از آن ها محصولات دیزنی هستند) و تنها انیمیشنی است که در مدت زمان کم به این مهم دست یافته است.

انیمیشن درون و بیرون 2 به باشگاه میلیارد دلاری ها پیوست (باکس آفیس هفته)

هنگامی که درون بیرون 2 در 14 ژوئن اکران شد، با فروش داخلی 151 میلیون دلاری انتظارات را برآورده کرد، صدرنشین باکس آفیس شد و از تلماسه: بخش 2 (Dune: Part 2) (711 میلیون دلار) با عنوان پرفروش ترین افتتاحیه سال پیشی گرفت. بعلاوه اولین فیلم پس از باربی (Barbie) در جولای سال گذشته (162 میلیون دلار) بود که با فروشی بیش از 100 میلیون دلار اکرانش را شروع کرد. از آن موقع انیمیشن درون بیرون 2 برای سه هفته متوالی جایگاه اول جدول فروش گیشه را حفظ نموده و به پرفروش ترین فیلم باکس آفیس داخلی و جهانی سال 2024 تبدیل شده است.

یک مکان ساکت: روز یک (A Quiet Place: Day One) در اولین هفته اکران 53 میلیون دلار به دست آورد و بعد از درون و بیرون 2 در رتبه دوم باکس آفیس نهاده شد. این فیلم مهیج تقریبا صامت 45.5 میلیون دلار دیگر در سطح بین المللی به دست آورد و مجموع فروش جهانی خود را به 98.5 میلیون دلار رساند.

فروش بلیت برای روز یک چشمگیر است، چرا که اسپین آف ها معمولا به میزان دنباله های مستقیم نمی فروشند. با این حال این پیش عایدی در مجموعه فیلم های ترسناک آخرالزمانی پارامونت توانست به بزرگ ترین افتتاحیه در این فرنچایز دست پیدا کند و از یک مکان ساکت اصلی در سال 2018 (که در ابتدا 50 میلیون دلار فروخت) و دنباله آن در سال 2021 یعنی یک مکان ساکت: بخش 2 (که با فروش 48 میلیون دلار در دوران همه گیری اکران شد) فراتر برود.

چنین شروعی به این علت قابل توجه است که جان کرازینسکی، کارگردان دو فیلم اول و همسرش امیلی بلانت، که در هر دو فیلم بازی کرد، در این قسمت حضور ندارند. در عوض، لوپیتا نیونگ ئو و جوزف کویین در یک مکان ساکت: روز یک بازی کردند که در اوایل حمله بیگانگان به شهر نیویورک اتفاق می افتد، حمله ای که در نهایت مردم را مجبور می نماید تا از موجودات ترسناک حساس به صدا پنهان شوند. مایکل سارنوسکی، کارگردان فیلم خوک (Pig) جای کرازینسکی را که در نوشتن داستان مشارکت داشت گرفت. منتقدان و تماشاگران این فیلم را دوست داشتند و در نتیجه روز یک امتیاز 84 درصد در راتن تومیتوز و نمره B+ در سینمااسکور کسب کرد. روز یک با بودجه 67 میلیون دلاری ساخته شده است، بنابراین در اکران سینمایی خود جایگاه خوبی دارد.

متاسفانه تازه وارد دیگر این هفته، فیلمی ساخته کوین کاستنر با عنوان افق: حماسه آمریکایی- فصل 1 (Horizon: An American Saga - Chapter 1) از دست یابی به چنین موقعیتی باز ماند. این فیلم با بودجه 100 میلیون دلاری که درباره توسعه مرزهای غرب است، از 3334 سالن تنها 11 میلیون دلار کسب کرد و در جایگاه سوم گیشه داخلی نهاده شد.

هزینه هنگفت ساخت فیلم و استقبال ضعیف تماشاگران، آینده دنباله فیلم افق را با ابهام روبرو نموده است. کوین کاستنر و کمپانی برادران وارنر روی هواداران سریال محبوب او یعنی یلواستون (Yellowstone) برای پیروزیت این فیلم در منطقه ها مرکزی آمریکا حساب نموده بودند. اما نقدهای ضعیف و بازخورد منفی تماشاگران بعید است باعث افزایش فروش بلیت گردد. این فیلم سه ساعته در راتن تومیتوز تنها 39 درصد و در سینمااسکور نمره B- کسب نموده است. این موضوع نگران کننده ای است، چرا که دنباله فیلم با عنوان افق: حماسه آمریکایی - فصل 2 قرار است دو ماه دیگر، در 16 آگست (26 مزداد) اکران گردد.

فیلم پسران بد: بران یا بمیر (Bad Boys: Ride or Die) محصول سونی با کسب 10.3 میلیون دلار در چهارمین هفته اکران به مقام چهارم باکس آفیس رسید. این چهارمین قسمت از مجموعه کمدی اکشن رفقای پلیس با بازی ویل اسمیت و مارتین لارنس، در آمریکای شمالی 165 میلیون دلار و در سطح جهانی 332 میلیون دلار فروش داشته است. این رقم قابل توجه است، هرچند که به میزان فروش فیلم قبلی، یعنی پسران بد تا ابد (Bad Boys for Life) (با 426.5 میلیون دلار فروش جهانی) در سال 2020 نیست.

حماسه علمی-تخیلی هندی پروژه کی (Kalki 2898 AD)، با کسب 5.4 میلیون دلار به رتبه پنجم جدول پرفروش ترین فیلم ها رسید. ناگ اشوین کارگردانی این فیلم هندی را بر عهده داشت که توانست تنها به وسیله سینماهای آیمکس در سطح جهانی 1.8 میلیون دلار بفروشد.

فیلم مهیج و جنایی موتورسواران در دومین هفته اکران با فروش 3.3 میلیون دلار در رتبه ششم جدول نشست و مجموعا در آمریکای شمالی 16.2 میلیون دلار بدست آورد. این فیلم که آستین باتلر نقش اصلی اش را برعهده دارد داستان شکل گیری یک کلوپ موتورسواری را روایت می نماید. موتورسواران از نظر مخاطبان و منتقدان تا حد زیادی مورد توجه نهاده شد و در راتن تومیتوز به امتیاز 81 از 100 و در IMDb به نمره 7.2 از 10 دست پیدا کرد.

انیمیشن فیلم گارفیلد (The Garfield Movie) هفتمین عنوان جدول داخلی است. این انیمیشن پیروز که گربه معروف لازانیاخور را دنبال می نماید در ششمین هفته اکران با 2 میلیون دلار فروش، مجموع عایدی خود را در آمریکای شمالی به 89.64 میلیون دلار رساند.

رتبه هشتم باکس آفیس این هفته هم به فیلم پادشاهی سیاره میمون ها (Kingdom of the Planet of the Apes) تعلق دارد. چهارمین قسمت از فرنچایز بازراه اندازی شده که هشتمین هفته اکران خود را پشت سر می گذارد، این هفته 1.7 میلیون دلار فروخت و مجموعا در آمریکای شمالی به عایدی 168.07 میلیون دلار رسید.

فیلم هندی دیگری که این هفته بین ده فیلم برتر باکس آفیس به چشم می خورد، جات و ژولیت 3 (Jatt & Juliet 3) است که توانست در اولین هفته اکران خود در آمریکای شمالی 1.5 میلیون دلار بفروشد و در رتبه نهم قرار بگیرد. این فیلم کمدی رمانتیک دو پلیس هندی را دنبال می نماید که برای انجام ماموریت به کانادا می روند اما اوضاع از آنچه تصور می کردند پیچیده تر می گردد.

جدیدترین ساخته یورگوس لانتیموس با عنوان انواع مهربانی (Kinds of Kindness) در دومین هفته اکران توانست خود را به جمع ده فیلم برتر باکس آفیس برساند. این فیلم آنتولوژی با بازی اما استون و ویلم دفو این هفته 1.5 میلیون دلار فروخت و مجموعا در آمریکای شمالی به 2.01 میلیون دلاری دست پیدا کرد.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
درون و بیرون 2

Inside Out 2

357.40469.30
یک مکان ساکت: روز یک

A Quiet Place: Day One

153.0053.00
افق: یک حماسه آمریکایی-فصل 1

Horizon: An American Saga - Chapter 1

111.0011.00
پسران بد: بران یا بمیر

Bad Boys: Ride or Die

410.33165.25
پروژه کی

Kalki 2898 AD

15.475.47
موتورسواران

The Bikeriders

23.3016.20
فیلم گارفیلد

The Garfield Movie

62.0089.64
پادشاهی سیاره میمون ها

Kingdom of the Planet of the Apes

81.70168.07
جات و ژولیت 3

Jatt & Juliet 3

11.511.51
انواع مهربانی

Kinds of Kindness

21.502.01

* رقم فروش بر اساس میلیون دلار است و فروش داخلی فیلم ها در آمریکای شمالی را شامل می گردد.

منبع: boxofficemojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 تیر 1403 بروزرسانی: 11 تیر 1403 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1725

به "انیمیشن درون و بیرون 2 به باشگاه میلیارد دلاری ها پیوست (باکس آفیس هفته)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انیمیشن درون و بیرون 2 به باشگاه میلیارد دلاری ها پیوست (باکس آفیس هفته)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید