ایرپاد و هدفون های نسل جدید امکان شناسایی صوت کاربر را فراهم می نماید

به گزارش مجله پزشکی، اپل حق نشر اختراع یک فناوری جدید را ثبت نموده که ایرپاد و هدفون های نسل جدید امکان شناسایی صوت کاربر را فراهم می نماید.

ایرپاد و هدفون های نسل جدید امکان شناسایی صوت کاربر را فراهم می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر،امروز کپی رایت اختراعی از اپل منتشر شده که به نسل جدید ایرپاد و هدفون های آینده این شرکت تعلق دارد و از حسگرهای جدید برای احراز هویت زیستی استفاده می نمایند.

در اسناد این کپی رایت نشان داده شده گجت های شنیداری جدید گوگل مجهز به حسگر مختلفی خواهند بود که از سیگنال های تداخل سنجی خود ترکیب (self-mixing interferometry signal) یک حسگر مخصوص برای شناسایی اطلاعات کاربر استفاده می نماید. به بیان ساده تر این دستگاه می تواند اطلاعات ورودی کاربر را به وسیله فرمان های صوتی یا حرکات دست شناسایی کند.

می توان از این حسگرها برای احراز هویت زیستی یا شرطی سازی صوتی داده های ورودی، صداها و میکروفون استفاده کرد.

همچنین قابلیت شناسایی حرکات بدون صوت نشان می دهد این دستگاه می تواند حرکات فک و دهان کاربر هنگام ادای یک کلمه خاص را ردیابی کند.

به بیان دیگر حسگری روی هدفون ها، قابلیت ردیابی حرکات پوست و هرگونه دستور صوتی را دارد. چنین هدست هایی احتمالاً حسگرهایی دارند که می توانند حرکات بدون صدا و همچنین فرمان های صوتی را شناسایی نمایند.

احتمالاً در این طرح قابلیت ذخیره سازی الگوهای صوتی کاربر در مدار و پردازشگر مخصوص احراز هویت زیستی نیز فراهم باشد. به عبارت دیگر الگوهای صوتی کاربر در هدفون یا نسل آینده ایرپاد ذخیره می گردد و با استفاده از الگوریتم های هوش مصنوعی به سیستم های امنیت گجت آموزش می دهد صدای کاربر را بهتر شناسایی نمایند.

البته تمام آنچه گفته شد هنوز یک طرح اولیه است و معین نیست چه زمان عرضه می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 796

به "ایرپاد و هدفون های نسل جدید امکان شناسایی صوت کاربر را فراهم می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرپاد و هدفون های نسل جدید امکان شناسایی صوت کاربر را فراهم می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید