جزئیات فروش سهام باقی مانده دولت در 5 بانک و بیمه ، کد بورسی الزامی نیست

به گزارش مجله پزشکی، وزارت اموراقتصادی و دارایی جزییات پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله را اظهار داشت که بر اساس آن، هر شخص می تواند تا سقف دو میلیون تومان و با تخفیف 20 درصد سهام این صندوق ها را خریداری کند.

جزئیات فروش سهام باقی مانده دولت در 5 بانک و بیمه ، کد بورسی الزامی نیست

به گزارش مجله پزشکی به نقل از ایرنا، وزارت امور اقتصادی و دارایی به وسیله این واگذاری، به نمایندگی از دولت، به جامانده سهام خود در بانک های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد نمود

این وزارتخانه در اطلاعیه ای فراخوان واگذاری پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری اقتصادی یکم را منتشر کرد.

این واگذاری به وسیله پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری اقتصادی یکم انجام خواهد شد و فرصت بی نظیری برای ورود آحاد جامعه به سرمایه گذاری در سهام شرکت های معتبری است که دولت با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار، قصد انجام آن را دارد.

  • سقف خرید 2 میلیون تومانی

بر اساس این اطلاعیه، ویژگی شاخص این واگذاری، بهره مندی کلیه ایرانیان، از تخفیف 20 درصدی است. سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، 20 میلیون ریال (دو میلیون تومان) معین شده است. پذیره نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

قیمت سهام تشکیل دهنده واحدهای سرمایه گذاری صندوق در روز آغاز پذیره نویسی، متوسط قیمت سهام در 30 روز گذشته (منتهی به انتشار این آگهی) با احتساب 20 درصد تخفیف بند (1) (که 5 واحد درصد از آن به عنوان دارایی سرمایه گذاران و به منظور انجام عملیات بازارگردانی نزد صندوق نگهداری خواهد شد) است.

پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری موضوع این دستورالعمل صرفاً شامل اشخاص حقیقی ایرانی بوده و اشخاص حقوقی نمی توانند در پذیره نویسی شرکت نمایند و استفاده از حساب آن ها برای پرداخت وجوه امکان پذیر نیست.

  • مهلت پذیره نویسی

آغاز پذیره نویسی از 14 اردیبهشت است که تا 31 اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

پذیره نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) به وسیله کارگزاری های بورس و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، به وسیله درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک های منتخب صورت می پذیرد.

به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، هموطنان جز در موارد ضروری از مراجعه حضوری به شعب بانک ها و کارگزاری ها جداً پرهیز نموده و پذیره نویسی را به وسیله مراجعه غیرحضوری به کارگزاری ها و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری بانک ها انجام دهند.

متقاضیان دارای حساب در هریک از بانک های منتخب می توانند به وسیله مراجعه به درگاه های غیرحضوری و حضوری که توسط بانک های مربوطه اطلاع رسانی خواهد شد و با ورود حداقل اطلاعات مورد احتیاج، نسبت به پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری مزبور اقدام نمایند.

چنانچه متقاضی به درگاه های غیرحضوری و حضوری بانک منتخبی که در آن بانک فاقد حساب است مراجعه نمایند، بانک ها مکلف به پذیرش وی و دریافت اطلاعات مطابق بند(8) این دستورالعمل هستند.

اطلاعات مورد احتیاج برای پذیره نویسی، اقلامی از جمله نام، نام خانوادگی، شماره ملی، تاریخ تولد، نام پدر، کد پستی و شماره تلفن همراه است.

  • داشتن کد بورسی الزامی نیست

داشتن کد بورسی برای پذیره نویسی الزامی نیست. اما متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که از2 ماه به بعد از تخصیص امکان پذیر است، می توانند به تدریج طی ماه های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی مطابق رویه های شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه اقدام نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 384

به "جزئیات فروش سهام باقی مانده دولت در 5 بانک و بیمه ، کد بورسی الزامی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فروش سهام باقی مانده دولت در 5 بانک و بیمه ، کد بورسی الزامی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید