رگبار باران و وزش باد در تهران

به گزارش مجله پزشکی، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، شرایط جوی این استان آسمان صاف تا قسمتی ابری، در ساعات عصر و شب رگبار باران و وزش باد پیش بینی می گردد.

رگبار باران و وزش باد در تهران

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی شرایط جوی استان تهران طی سه روز آینده با توجه به پایداری هوا آسمان صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد و در ارتفاعات به ویژه ارتفاعات بالادست و شمال شرقی در ساعات بعد از ظهر با رشد ابر های جوششی فصلی گاهی رگبار و افزایش سرعت وزش باد با احتمال رعد و برق پیش بینی می گردد. با توجه به پایداری هوا در بعضی منطقه ها استان، افزایش غبار به صورت موقتی دوراز انتظار نیست.

از پنجشنبه شب (31 فروردین) با فعالیت سامانه بارشی ضعیف در استان به تدریج افزایش ابر و برای روز آدینه (1 اردیبهشت) آسمان نیمه ابری تا ابری و در ساعات عصر و شب در بیشتر نواحی استان رگبار باران، وزش باد، گاهی وزش باد شدید به ویژه در نواحی جنوبی و در نیمه شمالی و ارتفاعات با احتمال رعدوبرق مورد انتظار است.

برای روز شنبه (2 اردیبهشت) پدیده غالب در سطح استان وزش باد در نواحی جنوبی گاهی وزش باد شدید پیش بینی می گردد.

از فردا تا روز آدینه روند افزایش تدریجی دما سپس برای روز شنبه کاهش نسبی دما مورد انتظار است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، آسمان تهران چهارشنبه (30 فروردین) قسمتی ابری، گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 25 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (31 فروردین) کمی ابری و از بعد از ظهر افزایش ابر و در شب وزش باد با حداقل دمای 17 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین و فرودگاه امام (ره) با بیشینه دمای 24 درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شده اند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 فروردین 1402 بروزرسانی: 29 فروردین 1402 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1644

به "رگبار باران و وزش باد در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگبار باران و وزش باد در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید